HK 2016 Trebišov - 30.08.2021 09:14:23

České a Slovenské hokejové hviezdy v Trebišove

Trebišov zažije hokejový sviatok! V piatok štrnásteho januára sa v niekdajšej hokejovej bašte Zemplína, ktorá sa pomaly zdvíha z popola, uskutoční benefičný zápas tímu HC Olymp, v ktorom pôsobia viacerí zlatí medailisti z olympiády v Nagane v roku 1998, či držitelia Stanleyho pohára.

Ich súperi budú poriadne zdatní. Hrať by totiž mali proti HK 2016 Trebišov, ktorý bude doplnení niekdajšími hviezdam slovenského hokeja a na ľade by nemal chýbať ani terajší tréner HK 2016 Trebišov Richard Šechný.

 

Hokejový tím HC Olymp vznikol na základe televízneho seriálu Poslední sezóna, kde sa v úlohe Jana Krolla predstavil známy český herec Martin Dejdar. Ten sa do role hokejistu tak vžil, že si už nedokáže svoj život bez tohto športu predstaviť a rozhodol sa tak vytvoriť tento tím. V ňom účinkujú aj viacerí olympijskí víťazi z Nagana. Obranné rady vystužuje Dominik Hašek, v tíme hosťujú aj ďalšie hokejové hviezdy ako Jiří Šlégr, či Patrik Eliáš. K dispozícii je napríklad aj Aleš Valenta, ktorý získal zlatú medailu na olympiáde v Salt Lake City (2002) v akrobatickom lyžovaní. V súčasnosti pôsobí ako moderátor. Duel Dejdarovho tímu a niekdajších hviezd slovenského hokeja sa bude niesť v charitatívnom tóne. Jeho výťažok poputuje na dobročinné účely. Mená účastníkov zápasu sa budú postupne zverejňovať.