HK 2016 Trebišov - 31.08.2021 09:18:30

Kanonier Halás s ďalšou výzvou. Chce zdvihnúť hokej v Trebišove!

Zdá sa, že hokej v niekdajšej svojej zemplínskej bašte znova ožíva. Trebišovskí hokejisti v minulosti robili radosť zaplnenému hľadisku a dokonca boli v istom momente aj na prvom mieste v prvej lige. Po výbornom období hokej v meste spadol. Aktuálne sa už piatu sezónu borí v tretej najvyššej súťaži. Po zmene vedenia sa ale menia aj plány. Nový tréner Richard Šechný mal už pred vlaňajšou sezónou veľké plány. Chcel vrátiť veľký hokej do Trebišova. Pandémia ale jeho plány zrušila.

Sezóna 2020/21 sa v tretej najvyššej súťaži vôbec ani nezačala. Trebišovčania ale z plánov nezľavili a aj v sezóne 2021/22 chcú hrať o špicu. Opätovne podpísali brankára Tomáša Halásza, ktorý má na svojom konte dva tituly majstra Slovenska a okrem najvyššej slovenskej súťaže chytal aj v českej a nadnárodnej EBEL lige. V tíme bude pokračovať aj útočník Igor Halás, ktorý sa Trebišovčanom upísal aj minulý rok. Po dvoch rokoch vo Francúzsku, kde obliekal dresy tímov Dunkerque a Caen sa tak rozhodol pre návrat domov. „Už to tam nebolo také ideálne ako predtým. Po vypuknutí pandémie som sa teda rozhodol pre návrat domov,“ poznamenal pre náš portál v sezóne 2015/16 najproduktívnejší hráč celej prvej ligy. Toho očarila ponuka HK 2016. „S prezidentom klubu pánom Julom Kmecom sa poznáme už dlhšie. Ponúkol mi dobrú víziu klubu. Mám to navyše blízko domov, takže som nemal, čo riešiť,“ pokračuje odchovanec košického hokeja.

Menším paradoxom je, že Halás bude pôsobiť v Trebišove pod vedením Richarda Šechného, s ktorým hrával vo svojej prvej seniorskej sezóne v Michalovciach. „Istý paradox to určite je. Vtedy som ako mladé ucho prichádzal do Michaloviec učiť sa seniorskému hokeju a Rišo patril medzi tých najskúsenejších. Stretol som sa s ním v Michalovciach aj v sezóne, kedy sme spolu vyhrali prvú ligu, vtedy už bol asistent. Teraz budeme opäť pôsobiť spolu ako hráč a tréner,“ smeje sa Igor Halás, ktorému sa na Zemplíne vždy darilo. „Úprimne, neviem povedať, ako to bude v druhej lige, keďže som ju nikdy nehral. Neviem, aké sú kádre ostatných tímov, neviem, aká úroveň zápasov je tu. Budem rád, keď sa nám bude dariť a takisto aj vtedy, keď bude plné hľadisko a divák bude spokojný,“ pokračuje Igor Halás.

V Trebišove sa skladá celkom slušný káder, ktorého lídrom by mal byť aj tento 29-ročný odchovanec košického hokeja. „Som v pravidelnom kontakte s Rišom Šechným, ktorý mi hovoril, akých hráčov má dohodnutých. Klub ich zrejme bude predstavovať postupne, no už teraz môžem povedať, že úrovňou to bude fakt silné mužstvo. Máme výborného brankára, čo je základ. Všetci veríme, že dosiahneme spoločný cieľ, ktorým je zdvihnúť vyššie hokej v meste,“ zdôrazňuje Igor Halás, ktorý si uvedomuje, že okrem hokeja sa v druhej lige musí preorientovať aj na iné veci. „Táto situácia mi aj vyhovuje. Hľadám si aj civilné zamestnanie. Nejaké kroky som už podnikol a uvidíme, čo prinesú najbližšie dni,“ dodal na záver Igor Halás.

Zdroj: Noviny Zemplína