HK 2016 Trebišov - 10.10.2021 10:59:32

Drámu rozhodol Vladimír Čopák

Naši chlapci viedli 3:1, no prehrávali aj 3:4.

Hokejisti HK 2016 Trebišov zvíťazili v druhom kole II. ligy Východ na vlastnom ľade nad tímom HK Košice po dramatickom priebehu 5:4. Trebišovčania viedli po prvej tretine 3:1, v tretej už ale prehrávali 3:4. Presilovkovými gólmi Matúša Matisa a Vladimíra Čopáka ale strhli víťazstvo na svoju stranu. Okrem nich sa gólovo uviedli aj Dominik Béreš a bratia Tomáš so Šimonom Strížovci. Trebišovčania tak majú na svojom konte po dvoch kolách plný šesťbodový zisk. V treťom kole sa predstavia na ľade rezervy Brezna, doma ich môžete opäť vidieť v sobotu 23. október, kedy o 17.30 hod. v šlágri štvrtého kola privítajú Rimavskú Sobotu.

Košičania v prvom kole prehrali v Kežmarku síce hladko 0:10, kto však čakal, že kožu predajú lacno aj v Trebišove, veľmi sa mýlil. Prítomní diváci totiž mohli vidieť na druhú ligu veľmi zaujímavý hokej, s dramatickou zápletkou až do konca. V prvej časti ešte všetko išlo podľa našich predstáv. V tretej minúte dôrazný Dominik Béreš otvoril skóre duelu a náš tím si vypracoval aj ďalšie gólové šance. Súperov brankár Gučík ale svojich podržal pri šanciach Matisa aj Prokopa. V polovici tretiny išiel na trestnú lavicu hosťujúci Palacko, jeho vylúčenie sme však druhým gólom nepotrestali. Súper odpovedal okamžite po jeho návrate na ľade, keď na 1:1 vyrovnal Kristián Uhrín. Potom prišli chvíle bratov Strížovcov. Najskôr Tomáš profitoval zo spolupráce Kubusa s Matisom a v sedemnástej minúte jeho brat Šimon zvýšil už na 3:1.

Hostia dohrávali na začiatku druhej tretinu presilovku po našom zlom striedaní. Tej sme sa síce ubránili a následne sme ustáli aj vylúčenie Dolgoša, Košičania sa však dostali na koňa a Hladoník v 26. minúte znížil na 2:3. Opäť sme bolo nedisciplinovaní, keď bol vylúčený ČOpák a opäť sme zle striedali. Hostia presilovky nevyužili, podobne ako my sme nepotrestali faul Faitha. V 37. minúte putoval na trestnú lavicu Michal Štec a tretiu presilovku v druhej tretine už hostia využili, keď sa presadil Richard Faith.

Domáci boli zaskočení aj v úvode tretej časti. Vo vlastnom pásme sa dopustili chyby, ktorú potrestal na vedúci gól Hladoník. Trebišovčania vrhli všetky sily do útoku. Hostia však umne bránili obranné pásmo a nepúšťali nás do gólových šancí. Tie nakoniec prišli v presilovkách, ktoré vyplynuli z našej aktivity. Vylúčenie Palacku na vyrovnanie premenil Matúš Matis, ktorý tak k dvom prihrávkam pridal aj presný zásah. Následne sme sa ubránili 40 sekundovej presilovke o dvoch hráčov a pri našej presilovke strhol víťazstvo na našu stranu Vladimír Čopák. V samom závere dramatického zápasu sa už nič podstatné neudialo, a tak sme sa síce natrápili, no tri body ostali doma...

HK 2016 Trebišov - HK Košice 5:4 (3:1, 0:2, 2:1)
Góly: 3. Béreš, 14. T. Stríž (Kubus, Matis), 17. Š. Stríž (T. Stríž, Matis), 47. Matis (T. Stríž, Kubus) pres/1, 54. Čopák (Dolgoš, Majerník) pres/1- 13. Uhrin (Hogel), 26. Hladoník (R. Faith, Pavlík), 38. R. Faith (Sirotňák) pres/1, 44. Hladoník (Kozma, Uhrin).
Vylúčení: 9:6. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Pavlotty - Homola, Lukáč. Divákov: 500.
HK 2016: T. Halasz - Valečko, Hopkovič, Hančák, Dolgoš, Štec, Š. Stríž, Mihalčík, Šikora - Matis, Kubus, T. Stríž - Čopák, Majerník, Marcinko - Béreš, Barna, Krigovský - Kenderka, Prokop, F. Bojkun.
HK: Gučík - Sirotňák, Hogel, Rudy, Palacko, Kažimir - Pavlík, R. Faith, Hladoník - L. Gurčík, Uhrin, Kozma - Giba, Gross, Šveda.