HK 2016 Trebišov - 16.10.2021 22:58:23

Po strhujúcom závere berieme z Brezna dva body

Hokejisti HK 2016 Trebišov zvíťazili v treťom kole druhej ligy skupina Východ na ľade rezervy prvoligového Brezna 5:4 po predĺžení.

Hokejisti HK 2016 Trebišov zvíťazili v treťom kole druhej ligy skupina Východ na ľade rezervy prvoligového Brezna 5:4 po predĺžení. Zo zápasu nakoniec berieme dva body, hoci sme prehrávali 1:3 a 3:4 dve minúty pred koncom. Presne 87 sekúnd pred koncom vyrovnal Tomáš Valečko a v predĺžení rozhodla svojim druhým gólom v stretnutí nová posila Jaroslav Šiňanský. Okrem neho skóroval dvakrát aj Matúš Matis.

Domáci mali výborný štart do zápasu, keď po góloch Balcára a Horvátha v rozpätí tridsiatich sekúnd viedli v piatej minúte 2:0. V trinástej minúte síce znížil Matúš Matis, Pinka ale krátko pred koncom prvej časti z presilovky opäť poslal Brezno do dvojgólového vedenia. Druhá tretina patrila herne nám. Prevahu sme korunovali gólmi Matúša Matisa a Jaroslava Šiňanského, krátko pred koncom tretiny však Horváth v presilovke opäť poslal Brezno do vedenia. V tretej časti sa hralo prevažne na jednu bránku. Nám sa podarilo vyrovnať 87 sekúnd pred koncom Tomášom Valečkom, ktorý poslal duel do predĺženia. V ňom sme po góle Šiňanského rozhodli o našom treťom tohtosezónnom víťazstve.

HK Brezno B - HK 2016 Trebišov 4:5 po predĺžení (3:1, 1:2, 0:1 - 0:1)
Góly: 4. Balcar (Štubňa, Kováčik), 5. Horváth (Magura), 20. Pinka pres/1, Horváth (Guttmann) pres/1 - 13. Matis (Valečko, Hopkovič), 29. Matis (T. Stríž, Hopkovič) pres/1, 33. Šiňanský (Čopák, F. Bojkun), 59. Valečko (T. Halász), 64. Šiňanský (Čopák).
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rojík - Staššák, Majerník. Divákov: 118.
HK B: Pončák - Guttmann, Kochlica, Lupták, Petrík, Podkonický, Zemančík, Rajčan - Bauer, Laubert, Pinka - Balcar, Štubňa, Kováčik - Magura, Horváth, Marek - Belko.
HK 2016: Spodniak (21. Halász)- Valečko, Hopkovič, Kobeľa, Dolgoš, M. Štec, Š. Strí, Mihalčík - Matis, Prokop, T. Stríž - Čopák, F. Bojkun, Šiňanský - Béreš, Barna, Krigovský - Vargaeštok, Šikora, Kenderka.