HK 2016 Trebišov - 13.11.2021 19:43:37

Po dominantnom výkone víťazíme v Kežmarku 4:1

Naše góly strelili Richard Šechný, Matúš Matis, Dušan Kobeľa a Tomáš Stríž

Hokejisti HK STEEL TEAM Trebišov zvíťazili aj vo svojom siedmom ligovom zápase v rade, keď v priamom súboji o prvé miesto vyhrali v siedmom kole druhej ligy Východ na ľade Kežmarku hladko 4:1. O góly Trebišovčanov sa postarali syn trénera Richarda Šechného, taktiež Richard, Matúš Matis, Dušan Kobeľa a Tomáš Stríž. Zverenci trénera Richarda Šechného víťazstvom v Kežmarku ukončili prvú polovicu základnej časti. Tú druhú odštartujú už v stredu sedemnásteho novembra, kedy od 17.30 hod. privítajú HK Bardejov.

Trebišovčania nastúpili do zápasu o prvé miesto už pod novým názvom HK STEEL TEAM, ktorý nesie názov nového generálneho partnera. Tréner Richard Šechný mal k dispozícii aj svojho syna Richard mladšieho a bol to práve urastený osemnásťročný mladík, ktorý v ôsmej minúte otvoril skóre duelu. Hneď na to putoval na trestnú lavicu domáci Bednarčík, Trebišovčania ale druhý gól nepridali. Následne prišli dve presilovky Kežmarku v rade, v ktorých odolal Tomáš Halász a vďaka jeho zákrokom, sa prvá tretina skončila tesným vedením hostí. V úvode druhej tretiny už ale tlaku Kežmarku neodolal a Adrián Pavlov vyrovnal na 1:1. Vyrovnaný stav ale dlho nebol. V 26. minúte putoval na trestnú lavicu domáci Jabrocký a po šiestich sekundách presilovku využil Matúš Matis. V tejto časti opäť k dispozícii dve presilovky v rade, opäť ich však jeho hráči nevyužili a v samom závere tretiny za to pykali. Na trestnú lavicu išiel Hodorovič a Dušan Kobeľa strelou od modrej zvýšil už na 3:1 pre HK STEEL TEAM. Trebišovčania v úvode tretej tretiny ustáli aj piatu presilovku domácich a kráčali tak za siedmym víťazstvom v rade a takisto aj za prvou priečkou. Keď v 55. minúte zvýšil Tomáš Stríž už na 4:1, bolo rozhodnuté. Záver ešte okorenila pästná výmena medzi domácim Cvengrošom a Jaroslavom Šiňanským.

MHK Kežmarok - HK STEEL TEAM Trebišov 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 21. Pavlov (Polomský, Bednarčík) - 8. Šechný ml. (Krigovský), 26. Matis (T. Stríž) pres/1, 39. Kobeľa pres/1, 55. T. Stríž (Matis, Kubus).
Vylúčení: 4:6, navyše Cvengroš 5+DKZ bitka - Šiňanský 5+DKZ bitka, F. Bojkun 10. minút krošček. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kocúr - Kovalčík, Jochman. Divákov:
MHK: Just - E. Kramár, Cvejn, Hodorovič, Krmenčík, Findura, Cvengroš, Kostyšák, Pisarčík - Polomský, Pavlov, Bednarčík - Huszárik, Jabrocký, J. Lapšanský - Ištocy, Olejník, Kolesár - Jankura, Krempaský, Tenkeľ.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, Kobeľa, Š. Stríž, Štec, A. Markuš, Šikora, Mihalčík - T. Stríž, Kubus, Matis - Čopák, Barna, Banovský - F. Bojkun, Marcinko, Šiňanský - Béreš, Šechný ml., Krigovský.