HK 2016 Trebišov - 29.01.2022 21:28:33

HK Steel Team rozdrvil HK Košice 13:2

Reštart ligy nám vyšiel na výbornú.

Hokejistom HK STEEL TEAM Trebišov sa reštart druhej ligy vydaril na výbornú. V zápase deviateho kola zdolali na vlastnom ľade HK Košice hladko 13:2 a dosiahli tak najvyššie víťazstvo v sezóne.

Duel sa mal najskôr hrať v Košiciach, po dohode klubov ho na vlastné oči mohli vidieť nakoniec Trebišovčania. Tých potešil hetrikom Jaroslav Šiňanský, dva góly pridal Ivan Fedorko, do streleckej listiny sa jedným gólom zapísali aj Tomáš Valečko, Martin Marcinko, Matúš Matis, Martin Barna, Vladimír Kubus, Gadel Khismatullin, Igor Halás a František Bojkun.

Svoj prvý duel po reštarte sezóny začali Trebišovčania veľmi dobre. Boli aktívnejší a v štvrtej minúte išli po tvrdej strele obrancu Tomáša Valečka do vedenia. O šesť sekúnd neskôr ale bolo vyrovnané, keď z takmer polovici ihriska nachytal Spodniaka Gross. „Domácich“ to ale nevykoľajilo. Naďalej sa dostávali do šancí, chvíľu sa ale trápili v koncovke, keď z čistých šancí neskórovali postupne Tomáš Slovák, Tomáš Stríž, po Barnovej strele vynikla Gučíková lapačka. Gól nestrelili ani Šiňanský s Fedorkom, v jedenástej minúte už „oceliari“ konečne viedli, keď sa presadil Jaroslav Šiňanský. V prvej tretine sa ešte gólovo presadili Fedorko s Marcinkom. Druhá tretina sa zmenila na trebišovskú exhibíciu. Gólostroj odštartoval vo vlastnom oslabení Matúš Matis, postupne sa ešte v tejto časti pridali aj Šiňanský, Barna, Kubus a opäť Šiňanský, ktorý zavŕšil hetrik. Trebišovčania pokračovali vo výbornom výkone aj v tretej časti. Skórovali Khismatullin, Halás a Bojkun, za Košičanov odpovedal druhým gólom v zápase Gross. Skóre zápasu bohatého na góly uzavrel Ivan Fedorko v poslednej minúte.

HK Košice -HK STEEL TEAM Trebišov 2:13 (1:4, 0:5, 1:4)
Hralo sa v Trebišove
Góly: 4. Gross, 54. Gross (Sirotňák) - 4. Valečko (Šiňanský, Béreš), 11. Šiňanský (Khismatullin, Valečko), 14. Fedorko (Š. Stríž, Halás), 20. Marcinko (Vargaeštók, Š. Stríž), 21. Matis (Kubus) oslab/1, 27. Barna (T. Slovák, Halás), 29. Šiňanský (Khismatullin, Béreš), 31. Kubus (T. Slovák, M. Štec), 34. Šiňanský (Mihalčík, Béreš), 50. Khismatullin (Valečko, Béreš), 51. Halás (T. Slovák), 53. F. Bojkun (Marcinko, Š. Stríž), 60. Fedorko (Valečko) oslab/.
Vylúčení: 4:6. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:2. Rozhodovali: Jurko - Pribula, Lukáč. Divákov: 500.
HK: Gučík (41. Kraus) - Sirotňák, Hogel, Palacko Patlevič, Kozma, Raab, Bartoš - Pavlík, Uhrin, Hladoník - L- Gurčík, Gross, Šumichrast - Ďorko, Giba, Šveda.
HK STEEL TEAM: Spodniak - Valečko, Hopkovič, T. Slovák, M. Štec, Buraľ, Š. Stríž, Mihalčík - Matis, Kubus, T. Stríž - Fedorko, Barna, Halás -
Marcinko, F. Bojkun, Vargaeštok - Béreš, Khismatullin, Šiňanský - Krigovský.