HK 2016 Trebišov - 30.01.2022 19:05:09

Exhibícia trebišovských „oceliarov“. HK Košice rozobrali 13:2!

Trebišovský reštart na výbornú. „Oceliari“ rozbili HK Košice

Parádny reštart súťaže majú za sebou druholigoví hokejisti HK Steel Team Trebišov. „Oceliari“ v dohrávke deviateho kola druhej ligy skupina Východ na vlastnom ľade pokorili HK Košice 13:2, čím dali jasne najavo, že s nimi stále treba počítať.

Trebišovčania, ktorí boli v zápase vedení ako hostia, nenechali od úvodu nič na náhodu a súpera, ktorý sa dobrovoľne zriekol domáceho prostredia, absolútne nešetrili. Po dvoch tretinách viedli 9:1 a bolo de facto rozhodnuté. V tretej časti pridali ešte štyri góly a dosiahli tak svoje druhé najvyššie víťazstvo v druhej lige. Netromfli akurát víťazstvo 16:3 nad Kežmarkom zo sezóny 2019/20. „Som rád, že chlapci k tomu pristúpili zodpovedne. Dosť dlho sme nehrali, doma skoro tri mesiace, takže boli aj určité obavy, no na ľade to vyzeralo jasne. Bola to pre nás taká dobrá rozcvička pred budúcotýždňovým duelom v Rimavskej Sobote, kde budeme hrať o prvé miesto,“ poznamenal po zápase tréner HK Steel Team Richard Šechný.

 

V tejto sezóne to bolo už druhé meranie síl týchto súperov a po druhýkrát si ich zmerali v Trebišove. Zápas bola ale diametrálne odlišný, keďže v druhom kole Trebišovčania vyhrali iba 5:4 a o svojej výhre rozhodli až v samom závere. „Aj vtedy sme viedli po prvej tretine 3:1. Rozdiel bol v tom, že vtedy sme prestali hrať a prispôsobili sme sa súperovi. Teraz sme hrali naplno celých šesťdesiat minút. V druhej tretine sme ešte pridali, strelili ďalšie góly a tým pádom Košičania už necítili šancu na úspech. Tým sa nám hralo ľahšie,“ pokračuje trebišovský tréner. Šechný mal k dispozícii aj nové posily, ktoré ešte viac skvalitnili káder „oceliarov“. Tesne pred prestávkou doň pribudol skúsený obranca Tomáš Slovák, ktorý v minulosti hrával aj v KHL. Z prvoligového Humenného prišli obranca Martin Ondrej či útočník Ivan Fedorko, no a k dispozícii odtiaľ boli v rámci striedavého štartu aj trojgólový Jaroslav Šiňanský či ruský útočník Khismatullin. „Určite boli všetci prínosom. Čo sa týka Tomáša Slováka, ten hral po celej Európe. Má skúsenosti a na ňom bude aj zodpovednosť. Fedorko na to, že maródoval posledné dva týždne takisto zahral veľmi dobre,“ podotýka Richard Šechný.

 

Jeho zverenci sa vysokým víťazstvom presunuli na druhé miesto v tabuľke. Na lídra súťaže z Rimavskej Soboty strácajú dva body, líder ligy ale má odohrané o dva zápasy viac. A práve na ľade vedúceho tímu tabuľky sa Trebišovčania predstavia budúcu sobotu. „Bude to zápas o prvé miesto a také mám rád. Verím, že sa chlapci opäť namotivujú a podajú rovnaký výkon, ako proti Košiciam. Čo sa týka Rimavskej Soboty, je to tím, ktorý je dlho spolu. Káder majú rovnaký možno tri, či štyri roky, takže sú zohratí. Určite nás nič ľahké nečaká, no ako som povedal, ja sa na to teším,“ dodáva na záver Richard Šechný.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)