HK 2016 Trebišov - 05.02.2022 20:13:16

Dobyli sme hradby Rimavskej Soboty a sme znova lídrom!

V "divokom" zápase v Rimavskej Sobote sme vyhrali 6:1!!!

Aj po šlágri šlágrov sme bez prehry. Hokejisti HK Steel Team Trebišov vyhrali v sobotňajšom stretnutí jedenásteho kola druhej ligy Východ, ktorý bol aj priamym súbojom o prvú priečku v tabuľke, na ľade Rimavskej Soboty 6:1 a opäť sa dostali na prvé miesto v tabuľke. Aktuálne vedú ligu s jednobodovým náskokom práve pred Rimavskou Sobotou, ktoré ale hrala o dva zápasy viac. O šesť gólov v sieti súpera sa postupne postarali Ivan Fedorko, Matúš Matis, Tomáš Stríž, Igor Halás, Martin Marcinko a Ladislav Hopkovič.

Priamy súboj o prvé miesto v tabuľke začali lepšie hostia. Tí sa síce museli brániť pri rýchlom vylúčení Richarda Šechného, no vo vlastnom oslabení unikol Ivan Fedorko a otvoril skóre duelu. Gól nášmu tímu pomohol uchytiť opraty zápasu do vlastných rúk, a to aj napriek viacerým nepresným verdiktom rozhodcov. V prvej časti mali ešte oba tímy po jednej výhode presilovky, gól už však nepadol. Duel sa lámal v druhej tretine. V nej síce v 27. minúte Daniš vyrovnal na 1:1, HK Steel Team však odpovedal troma gólmi a de facto rozhodol o svojom cennom víťazstve. Misky váh na stranu hostí naklonil minútu po Danišovom góle Matúš Matis. V 30. minúte skóroval Tomáš Stríž, no a gólom do šatne stanovil vedenie 4:1 pre Trebišovčanov Igor Halás. V tretej časti vzplanuli viackrát vášne. Domáci zrejme nedokázali prijať prehru a preto sa viackrát zaiskrilo. Hneď v úvode emócie vyvrcholili bitkou Valečka s Michalom Slovákom. Hneď po nej pri dvojnásobnej presilovke skóroval Martin Marcinko, na 6:1 upravil v 54. minúte ďalším presilovkovým gólom Ladislav Hopkovič. To už nezniesol kľúčový hráč HKM Kirill Romanov, ktorý surovo narazil Fedorka a vášne vzplanuli opäť. Do konca zápasu bol vylúčený ruský útočník, ako aj Fedorko so Šimonom Strížom. Po hromadnej bitke sa nervózny duel už len dohrával. Náš tím sa týmto víťazstvom znova dostal na prvé miesto.

HKM Rimavská Sobota – HK Steel Team Trebišov 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Góly: 27. Daniš (Filipiak, Šagát) - 5. Fedorko (Š. Stríž, A. Markuš) oslab/1, 28. Matis (Halás), 31. T. Stríž (Kubus, Matis), 40. Halás (Khismatullin), 42. Marcinko (Kubus, Hopkvič) pres/2, 54. Hopkovič (Béreš, Šechný)
Vylúčení: 8:6, navyše M. Slovák 5+DKZ bitka, Romanov 5+DKZ bitka - Valečko, Fedorko, Š. Stríž všetci 5+DKZ bitka. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Kollár - Kurčík, Humenaj. Divákov: 250.
HKM: Šimko - M. Slovák, Gábor, Kokšarov, Špankovič, Nociar, Škantár, Tomosváry - Daniš, Filipiak, Šagát - Babkovič, Romanov, Jakubík - Zorvan, J. Slovák, Buda - Havran, Melich.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, Hančák, Š. Stríž, Štec, A. Markuš, Mihalčík - Matis, Kubus, T. Stríž - Fedorko, Khismatullin, Halás - Vargaeštók, Marcinko, Šiňanský - Béreš, Šechný, Krigovský.