HK 2016 Trebišov - 13.02.2022 10:07:17

Tesné víťazstvo nad Liptovským Mikulášom

Deviate víťazstvo hokejistov HK Steel Team Trebišov.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v zápase dvanásteho kola druhej ligy B. skupiny na domácom ľade nad MHK 32 Liptovský Mikuláš B 3:2. O góly v sieti Liptákov sa postarali Tomáš Stríž, Gadel Khismatullin a Matúš Matis. Zverenci trénera Richarda Šechného odohrajú budúci víkend až dva zápasy. Najskôr v sobotu duel trinásteho kola v Sabinove, potom v nedeľu dohrávka domáceho súboja s Breznom (17.00 hod.).

Hneď po 32. sekundách hry otvoril skóre duelu Tomáš Stríž, ktorého krásne našiel Ladislav Hopkovič. Strelený gól ale favorizovaným domácim skôr ublížil, ako pomohol. Iba dvanásti korčuliari z rezervy extraligistu boli totiž v prvej tretine minimálne vyrovnaným súperom a po presnej strele Jančeka sa im podarilo vyrovnať. Následne mali obaja brankári niekoľko zaujímavých zákrokov. Skóre v prvej tretine sa menilo ešte raz. Na začiatku osemnástej minúty napriahol od modrej Štec a jeho strelu tečoval do siete Khismatullin. V úvode druhej tretiny nepotrestali Trebišovčania dve vylúčenia hostí, v 31. minúte zásluhou svojho najlepšieho strelca Matúša Matisa ale išli do dvojgólového vedenia. To v tretej tretine bránili zubami-nechtami. Najskôr nevyužili tretiu presilovku v rade a potom pykali kontaktným gólom Floreka. Hostia dokonca dostali šancu vyrovnať, keď v rozpätí pol minúty išli na trestnú lavicu Barna s Marcinkom, Liptáci ale 87 sekundovú presilu o dvoch hráčov nevyužili a domáci tak dotiahli duel, v ktorom ich môžu tešiť akurát tri body, do víťazného konca.

HK Steel Team Trebišov - MHK 32 Liptovský Mikuláš B 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Góly: 1. T. Stríž (Hopkovič, Valečko), 18. Khismatullin (Štec, Šiňanský), 31. Matis (Kubus, T. Stríž) - 8. Janček, 55. Florek (Šoltis, Nechaj)
Vylúčení: 4:5. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Pavlotty - Vall, Babjak. Divákov: 520.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, Š. Stríž, Hančák, Štec. A. Markuš, Buraľ - Matis, Kubus, T. Stríž - Fedorko, Barna, Halás - Šiňanský, Khismatullin, Marcinko - - Hladoník, Šechný, Béreš - Krigovský.
MHK 32 B: Nemec - S. Danko, Bacúr, F. Danko, Ševčík - Lúč, Florek, Šoltís - Nechaj, Oško, Kubáň - Mravec, Janček.