HK 2016 Trebišov - 06.03.2022 21:02:51

Detvu sme rozbili 7:0, v sérii vedieme 2:0

V druhom štvrťfinálovom zápase sa hralo podľa našich nôt.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili aj v druhom štvrťfinálovom zápase play-off na domácom ľade nad HC 07 Detva 7:0 a v sérii hranej na tri víťazstvá tak vedú po dvoch domácich dueloch 2:0.  Na vysokej výhre sa podieľalo šesť strelcov. Dva góly zaznamenal Igor Halás, po jednom pridali Alex Vargaeštok, Jozef Danielčák, Ivan Fedorko, Vladimír Kubus a Matúš Matis. Tretí štvrťfinálový duel, ktorý môže byť rozhodujúcim v sérii, sa odohrá v sobotu v Detve, kde by sa v nedeľu hral aj prípadný štvrtý zápas. Keby o postupujúcom do semifinále nerozhodol ani on, v stredu 16. marca by sa na našom štadióne hral rozhodujúci piatu duel.

Druhý štvrťfinálový duel, ktorého úvodné buly hodil majster sveta z roku 2002 Ladislav Nagy, už nebol taký výsledkovo vyrovnaný ako v sobotu. Tentoraz totiž Trebišovčania nič nenechali na náhodu a po prvej tretine bolo de facto rozhodnuté. Detvu načal dvoma gólmi Igor Halás a keď v desiatej minúte Alex Vargaeštok pridal tretí gól „oceliarov“, hosťujúci tréner Milan Staš si bral oddychový čas. Ani ten ale jeho zverencom nepomohol. V trinástej minúte počas vlastného oslabenia Danielčák totiž strelil štvrtý gól a v pätnástej sa pridal Ivan Fedorko, ktorý zvýšil na 5:0. Aj v druhej tretine pokračovali domáci v navyšovaní svojho vedenia. Gól pridal Vladimír Kubus a do polovice duelu skóroval aj Matúš Matis. Od tohto momentu stiahli domáci nohu z plynu a pohodlným tempom dokráčali k vedenie 2:0 v sérii. V sobotu tak budú v Detve premieňať prvý postupový mečbal.

HK Steel Team Trebišov - HC 07 Detva 7:0 (5:0, 2:0, 0:0)
Stav série: 2:0
Góly: 6. Halás (Marcinko), 9. Halás (Fedorko, Hančák), 10. Vargaeštok (Š. Stríž), 13. Danielčák (M. Štec) oslab/1, 15. Fedorko, 22. Kubus (T. Stríž, Matis), 28. Matis (Hopkovič).
Vylúčení: 4:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: M. Smrek, Jobbágy - Tomáš, Valachovič. Divákov: 810.
HK STEEL TEAM: Spodniak - Hopkovič, Valečko, T. Slovák, Hančák, Ondrej, Štec, Buraľ, Š. Stríž - Matis, Kubus, T. Stríž - Fedorko, Marcinko, Halás - Šiňanský, Barna, Danielčák - Béreš, Šechný, Vargaeštok.
HC 07: Lupták - Pohanka, Kadlečík, Výbošťok, Janovský - Iždinský, Heckl, Balciar - Sivok, Blahovský, Daniš - Kalamár, Matúška.