HK 2016 Trebišov - 19.03.2022 22:19:54

Víťazný obrat za dve minúty. V sérii s Kežmarkom vedieme 1:0

Prvé semifinále v náš prospech!

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v prvom zápase semifinálovej série druhej ligy nad MHK Kežmarok 4:3 a v sérii sa ujali vedenia 1:0. Dva góly zaznamenal Igor Halás, po jednom pridali Ivan Fedorko a Martin Ondrej. Tri asistencie si na svoje konto pripísal Martin Marcinko. Druhý duel semifinálovej série sa odohrá už zajtra od 17.30 hod.

Prvý semifinálový duel, ktorý odštartoval parádnou svetelnou šou, priniesol kvalitný hokej a pre divákov aj skvelé predstavenia. Aj keď sme s Kežmarkom v základnej časti dvakrát vyhrali, tentoraz sa začínalo od nuly a hostia boli blízko k prekvapeniu. V zápase zvolili taktiku uzavretia vlastného pásma a rýchlych kontier, ktorá im vyšla v jedenástej minúte, keď sa strelecky presadil Janaček. V prvej tretine sa náš tím trápil v koncovke, dve minúty po Janačekovom góle sme ale odpovedali rovnakou mincou, keď na 1:1 vyrovnal Igor Halás. Následne sme mohli ísť do vedenia v presilovke o dvoch hráčov, ktorú sme hrali viac ako minútu, no nevyužili sme ju a prišiel trest na druhej strane. V devätnástej minúte nastreľoval puk na bránku Bednarčík a ten skončil v sieti. V druhej tretine sme začali naháňačku za vyrovnaním. Po troch nevyužitých tutovkách prišla presilovka a vyrovnávajúci gól Ivana Fedorka. V presilovke ale skórovali aj hostia, keď potrestali vylúčenie Richarda Šechného. Do vedenia ich už po štyroch sekundách trestu poslal Lindeman. V úvode tretej časti sme nevyužili na vyrovnanie presilovku po vylúčení Kolesára, no dostali sme sa do tempa. Aj napriek tomu sa nám nedarilo skórovať. Podarilo sa to až v 49.minúte Martinovi Ondrejovi. O necelé tri minúty sme po prvýkrát v zápase viedli. Najskôr síce rozhodcovia neuznali gól Danielčaka, o niekoľko sekúnd neskôr však Igor Halás naklonil misky váh na našu stranu a tesné víťazstvo 4:3 sme už ubránili aj v power-play, v ktorej mohol Halás zavŕšiť hetrik, jeho strela do opustenej brnky ale tesne minula svoj cieľ.

HK Steel Team Trebišov - MHK Kežmarok 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Stav semifinálovej série 1:0.
Góly: 14. Halás (Marcinko, Hančák), 31. Fedorko (Maricnko, Hančák) pres/1, 49. Ondrej (Fedorko), 51. Halás (Marcinko) - 11. Janaček (Bednarčík, Šoltés), 18. Bednarčík, 37. Lindeman (Janaček) pres/1.
Vylúčení: 2:6. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Jurko - Homola, Pribula. Divákov: 1000.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, T. Slovák, Hančák. Ondrej, Štec, Buraľ, Š. Stríž - T. Stríž, Kubus, Danielčak - Fedorko, Marcinko, Halás - Khismatullin, Barna, Vargaeštok - Béreš, Šechný, Šiňanský.
MHK: Just - Cvejn, Cvengroš, Hodorovič, Krmenčík, Tomeček, Findura, Kostyšák, D. Šoltés - Bednarčík, Lindeman, Janaček - Pavlov, Ištocy, Lapšanský - Tenkel, Krempaský, V. Kolesár - Kramár, Pisarčík.