HK 2016 Trebišov - 03.04.2022 22:15:24

Rimavskú Sobotu sme zostrelili 7:1 a vo finále vedieme 2:0 na zápasy!

Štyri góly strelil najlepší strelec play-off Igor Halás.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v druhom finálovom zápase play-off druhej ligy nad HKM Rimavská Sobota hladko 7:1 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú už 2:0 na zápasy. Štyri góly do siete Rimavskej Soboty zaznamenal najlepší strelec play-off Igor Halás, po jednom pridali Richard Šechný, Vladimír Kubus a Tomáš Stríž. Záver duelu okorenili viaceré šarvátky vyprovokované frustráciou hosťujúceho tímu z prehry. Tretí finálový duel sa odohrá budúcu sobotu v Rimavskej Sobote.

V druhom finálovom zápase sa najskôr zapotila trebišovská obrana na čele s brankárom Halászom, ktorý sa musel obracať hneď v prvej minúte. Domáca odpoveď prišla vo štvrtej minúte a jej prvý gólový moment mal rovnaký rukopis ako v sobotu. Bérešovu strelu Šimko vyrazil len pred seba a Richard Šechný upratal puk do siete. Odpoveď Rimavskej Soboty prišla o dve minúty v presilovke, ktorú využil na zrovnanie stavu Ivan Zorvan. Následne hostia opäť zavreli Trebišovčanov do ich pásma, tí ale prišli s najlepšou odpoveďou. V ôsmej minúte vyhral Marcinko buly a Igor Halás z jednej prestrelil cez betóny Šimka. Najlepší strelec play-off bol naďalej pri chuti. V sedemnástej minúte unikol s Fedorkom, ktorý mu posunul puk a Halász ponad betóny Šimka rozhodol, že HK Steel tím viedol aj v druhom finálovom zápase po prvej tretine dvojgólovým vedením. Oproti sobote ale v druhom finálovom zápase domáci drámu nepripustili. Pomohla k tomu hlavne gólová potencia Igora Halása, ktorý aj v tejto časti pokračoval vo svojom gólostroji. V 31. minúte mu už štatistici písali čistý hetrik, keď z jednej prekonal Šimka a o osem minút neskôr zaznamenal svoj štvrtý gól v zápase. V tretej tretine bolo rozhodnuté, čo hostia nezvládli a viaceré konflikty vyvrcholili šarvátkami. Trebišovčania si išli naďalej svoje a gólmi Kubusa s Tomášom Strížom pečatili svoje vysoké víťazstvo 7:1. HK Steel Team je teda už iba jeden zápas od zisku titulu majstra druhej ligy.

HK Steel Team Trebišov - HKM Rimavská Sobota 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
Stav série 2:0
Góly: 4. Šechný (Béreš, Šiňanský), 8. Halás (Marcinko), 17. Halás (Marcinko, Fedorko), 31. Halás (Fedorko, Marcinko), 39. Halás (Buraľ, Štec), 51. Kubus (Matis), 54. T. Stríž (Kubus) - 7. Zoravan (Škantár, Filipiak) pres/1.
Vylúčení: 9:6, navyše T. Slovák, Marcinko, R. Šechný ml všetci 5+DKZ bitka - Kokšarov, Romanov 5+DKZ bitka. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Smrek - Vall Homola. Divákov: 1580.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, Hančák, T. Slovák, Kobeľa, Ondrej, Buraľ, M. Štec - Matis, Kubus, T. Stríž - Fedorko, Marcinko, Halás - Danielčak, Khismatullin, Barna - Šiňanský, Šechný, Béreš.
HKM: Šimko - M. Slovák, Gábor, Špankovič, Kokšarov, Škantár, Nociar, Tomosváry - J. Slovák, Daniš, Šagát - Jakubík, Romanov, Babkovič - Zoravan, Filipiak, Buda - Melich, Révesz, Fiľo.