HK 2016 Trebišov - 10.04.2022 10:23:26

Po výhre 5:2 sme majstri druhej ligy!

Vo finálovej sérii sme triumfovali 3:0 na zápasy.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov sú víťazmi druhej ligy. Zverenci trénera Richarda Šechného staršieho zvíťazili v treťom finálovom zápase na ľade HKM Rimavská Sobota 5:2 a vo finálovej sérii tak triumfovali po výsledku 3:0. Pre Trebišovčanov sezóna ešte nekončí. Čaká ich totiž baráž s posledným tímom prvej ligy HK Brezno, s ktorým si to rozdajú o miestenku v prvej lige. O štarte baráže vás budeme informovať v najbližších dňoch.

Tretí finálový duel začali lepšie domáci, ktorých už v druhej minúte poslal do vedenia Babkovič. Následne brankár HK Steel Team Tomáš Halász dvakrát podržal svoj tím a začal tým víťazný obrat. V ôsmej minúte Fedorko dorazil v presilovke strelu Igora Halása a bolo vyrovnané. V dvanástej minúte opäť dominoval na ľade druhý trebišovský útok. Po jeho spolupráci zakončil presne Marcinko, ktorý poslal Trebišov do vedenia. HK Steel Team v druhej časti naplno prevzal opraty zápasu do svojich rúk. Pomohla k tomu aj situácia zo začiatku, kedy Tomáš Stríž využil presilovku a poslal hostí do dvojgólového vedenia. Rimavská Sobota sa mohla vrátiť do zápasu po dvoch vylúčeniach Valečka, opäť sa ale vyznamenal Tomáš Halász. V úvode tretej časti domáci nevyužili presilovku po faule Tomáša Stríža, naopak, Trebišovčania Kubusom potrestali vylúčenie Filipiaka a keď sa v päťdesiatej minúte presne trafil aj najlepší strelec play-off Igor Halás, bolo o majstrovi druhej ligy rozhodnuté.

HKM Rimavská Sobota - HK Steel Team Trebišov 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Konečný stav série: 0:3.
Góly: 2. Babkovič (Nociar, Kokšarov), 59. Buda (Zoravn, Škantár) - 8. Fedorko (Halás, T. Slovák) pres/1, 12. Marcinko (Fedorko, Halás), 23. T. Stríž (Matis, Valečko) pres/1, 47. Kubus (Valečko) pres/1, 50. Halás (Š. Stríž, Marcinko)
Vylúčení: 6:6. Presilovky: 0:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bachúrik, Žák - Vall, Ordzovenský. Divákov: 820.
HKM: Šimko - Gábor, M. Slovák, Kokšarov, Špankovič, Škantár, Nociar, Tomosváry, Melich - Daniš, J. Slovák, Šagát - Jakubík, Romanov, Babkovič - Zorvan, Filipiak, Buda - Révész, Havran, Fiľo.
HK STEEL TEAM: T. Halász - Valečko, Hopkovič, Hančák, T. Slovák, Kobeľa, Ondrej, Š. Stríž, Buraľ - Matis, Kubus, T. Stríž - Halás, Marcinko, Fedorko - Danielčák, Khismatullin, Barna - Šiňanský, Šechný, Béreš.