HK 2016 Trebišov - 13.04.2022 22:11:58

V prvom barážovom zápase prvá prehra v sezóne

Prvá prehra v sezóne prišla v najnevhodnejší čas. Breznu sme podľahli 5:6 pre predlžení.

Prvú prehru v sezóne utrpeli hokejisti HK Steel Team Trebišov v prvom barážovom zápase o Tipos SHL, keď na vlastnom ľade podľahli HK Brezno v zápase zvratov 5:6 po predĺžení. V zápase viedli 2:0, aj 3:1, no aj prehrávali 3:4.

O góly Zemplínčanov sa postarali Jozef Danielčák, Tomáš Stríž, Tomáš Slovák, Ladislav Hokovič a Matúš Matis. V predĺžení rozhodol už po šestnástich sekundách Maroš Surový. Druhý duel barážovej série je na programe hneď zajtra, t.j. vo štvrtok štrnásteho apríla opäť na trebišovskom ľade.

Trebišovčania síce svojho súpera prestrieľali 40:30, zápas však jasne ukázal, že hrajú proti asi najlepšiemu súperovi v sezóne. Hostia sa dostávali do hry pomalšie, postupne ju ale vyrovnávali a dokázali zrovnať, či otočiť aj skóre. To otočili v tretej časti aj „oceliari“, výhru však neudržali a v predĺžení nakoniec nevyhral lepší, ale šťastnejší. Príbeh prvého barážového duelu je síce pre domácich až príliš krutý, niekedy sa ale strata dvojgólového vedenia v zápase nevypláca...

Lepší štart do prvého duelu série mali domáci. Tí od úvodu svojho súpera zavreli v pásme a v druhej minúte po tlaku druhej formácie mohli aj skórovať, Halás však nepotrestal menšiu chybičku brankára Pončáka za svojou svätyňou. Z tlaku domácich prišiel faul Ganza, presilovku ale Trebišovčania nevyužili. V desiatej minúte sa ale predsa len zaslúžene dostali do vedenia, keď Khismatullin nabil Danielčákovi, ktorý strelou pod hornú žŕdku otvoril skóre duelu. Hostia sa postupne osmeľovali viac a v poslednej minúte sa musel vyznamenať brankár Tomáš Halász, ktorý zneškodnil nájazd Surového. V druhej tretine to bolo ako na vážkach. V jej úvode potrestal vylúčenie Kylnára po minúte Tomáš Stríž a zdalo sa, že domáci sú nasmerovaní k víťazstvu. Brezno síce neodpovedalo pri vylúčení Ondreja, po jeho návrate na ľade ale Kylnár predsa len znížil. Odpoveď na druhej strane nenechala na seba čakať. Vylúčenie strelca gólu HK potrestal bombou od modrej Tomáš Slovák. Hosťom ale vyšla posledná pätminútovka. V jej úvode Sarvaš znížil a v 38. minúte Veselý vyrovnal na 3:3. Hneď na to putoval aj s trestom v hre predčasne pod sprchy Tomáš Stríž. Dlhú päťminútovú presilovku využili hostia v poslednej minúte druhej časti, kedy opäť Veselý naklonil misky váh na ich stranu.

Domáci sa na začiatku tretej časti ubránili zvyšku trestu a potom sa pustili za vyrovnaním. To dosiahol v tretej využitej presilovke v päťdesiatej minúte Ladislav Hopkovič. O tri minúty neskôr solídne zaplnený štadión explodoval opäť, po tom, čo Matúš Matis prekonal Pončáka po piatykrát a zdalo sa, že domáci predsa len udržia tesné vedenie. Pohŕdli ale šťastenou. Trest Homolu nevyužili na štvrtý presilovkový gól a v predposlednej minúte za to pykali, keď Kylnarovú strelu zrazil do siete Sarvaš. V prvom barážovom zápase sa tak muselo predlžovať, diváci ale dlho na šadióne nesotali. Už po šestnástich sekundách totiž využil benevolentné bránenie domácich Maroš Surový, ktorý tak tak prvú barážovú loptičku na stranu Brezna.

HK Steel Team Trebišov - HK Brezno 5:6 po predĺžení (1:0, 2:4, 2:1 - 0:1)
Stav série: 0:1.
Góly: Danielčák (Khismatulin), 23. T. Stríž (Valečko, Kubus) pres/1, 34. T. Slovák (Marcinko, Fedorko) pres/1, 50. Hopkovič (Valečko, T. Stríž) pres/1, 53. Matis (Valečko) - 30. Kylnar (Sarvaš, Homola), 36. Sarvaš (Petrinec, Veselý), 38. Veselý (Soveľ, Homola), 40. Veselý (Kylnár, M. Surový) pres/1, 59. Salnaš (Kylnar, Kraut), 61. M. Surový (Ganz).
Vylúčení: 2:5, navyše Š. Stríž (Trebišov) 5+DKZ+trest v hre napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jobbágy, Smrek - Beniač, Riš. Divákov: 1400.
HK STEEL TEAM: Halász - Hopkovič, Valečko, T. Slovák, Hančák, Ondrej, Š. Stríž, Buraľ - Matis, Kubus, T. Stríž - Fedorko, Marcinko, Halás - Danielčák, Khismatullin, Barna - Šiňanský, Šechný, Béreš - Vargaeštok.
HK: Pončák - Petrinec, Ganz, Rybár, Šebest, Veselý, Rákoš, Kraut, Sarvaš - M. Surový, Giertl, Dvonč - Bálint, Lopejský, Hojo - Soveľ, Boldižár, Kylnar - Olejník, Homola.