HK 2016 Trebišov - 27.11.2022 09:29:55

Nad Gelnicou presvedčivé víťazstvo 4:1

Gelnicu sme zdolali 4:1, dva góly strelil čerstvý otec Dominik Šimčák.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v zápase desiateho kola druhej ligy Východ nad HK Slovan Gelnica hladko 4:1. Súboj sa mal hrať v Gelnici, no po dohode klubov sa hralo v Trebišove. Dva góly za HK Steel Team strelil Dominik Šimčák, po jednom pridali aj Jaroslav Šiňanský a Ondrej Fedorko.

Trebišovčania v tabuľke zostali síce na druhom mieste, no už iba s dvojbodovou stratou za Kežmarkom (ten prehral posledné dva zápasy, v ktorých získal iba jeden bod) a majú jeden zápas k dobru. Najbližšie sa predstavia budúci víkend na ľade Dolného Kubíne, doma ich uvidíme v sobotu desiateho decembra, keď v tradičnom čase od 18.00 hod. privítajú Sabinov. Do konca základnej časti ich ešte čaká aj zápas v Kežmarku (sobota 17. december), no a základnú časť zakončia domácim súbojom s Bardejovom (sobota 7. január).

Lepšie odštartovali zápas v zápise uvedený hostia Trebišovčania. Tí najskôr dvakrát ohrozili Adamka v bránke HK Slovan a v desiatej minúte aj gólovo udreli. S pomocou hornej žŕdky skóroval Jaroslav Šiňanský. Aj v ďalším minútach prvej časti držali zápas pevne v rukách „domáci“ oceliari, ktorí svoju prevahu pretavili aj v druhý gól. V osemnástej minúte sa presadil čerstvý otec Dominik Šimčák. V druhej časti Gelničania na chvíľu vyrovnali hru a dočkali sa aj zníženia. Presne v polovici tretiny parádne vyšachovali trebišovskú obranu a Ondrej Grega znížil na 1:2. Záver druhej časti ale opäť vyšiel lepšie Trebišovčanom a opäť v tom mal prsty Dominik Šimčák, ktorý strelil aj druhý gól v zápase. Definitívne víťazstvo Trebišovčanov pečatil gólom už v prvej minúte tretej tretiny Ondrej Fedorko.

HK Slovan Gelnica - HK Steel Team Trebišov 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 30. O. Grega (R. Faith, Šumichrast) - 10. Šiňanský (Vereš), 18. Šimčák (Matis, Valečko), 39. Šimčák (Hopkovič, Valečko), 41. Fedorko (A. Markuš, M. Chovan).
Vylúčení: 1:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Homola - Lukáč, Babjak. Divákov: 600.
HK SLOVAN: Adamko - Palacko, Sirotňák, Mecko, Šveda - Grega, R. Faith, Šumichrast - Hladoník, P. Gross, M. Gross - Bartoš, Hofman, L. Gurčík.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, A. Markuš, M. Chovan, Štec, Dolgoš, Kudrna - Matis, Šimčák, Romanov - Fedorko, Marcinko, Halás - Šiňanský, Vereš, Khismatullin - Vargaeštok, Barna, Béreš.