HK 2016 Trebišov - 17.12.2022 20:37:54

Po výhre 4:3 v Kežmarku sme víťazom základnej časti

Kežmarčanom sme vrátili prehru aj s úrokmi.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov sú víťazmi základnej časti druhej ligy skupina Východ. Zverenci trénera Richarda Šechného o tomto triumfe rozhodli v predposlednom trinástom kole, v ktorom zvíťazili v priamom súboji o prvé miesta na ľade HK Kežmarok 4:3. Kežmarčanom tak vrátili prehru z domáceho ľadu a odskočili im pred posledným kolom v tabuľke na štyri body. Trebišovčania základnú časť ukončia v sobotu siedmeho januára domácim súbojom s Bardejovom (18.00 hod.).

Priamy súboj o prvé miesto v tabuľke začali lepšie domáci Kežmarčania, ktorí pred dvoma mesiacmi triumfovali v Trebišove 4:0. „Oceliari“ im tentoraz túto prehru chceli vrátiť, čo sa im aj podarilo. Kežmarčania išli v šiestej minúte do vedenia po góle Pavlova. O štyri minúty neskôr ale bolo vyrovnané, keď sa presadil syn trénera HK Steel Team Richard Šechný mladší. V prvej tretine sa už skóre nemenilo a to hlavne preto, že Trebišovčania prežili vylúčenie Šimčáka a aj krátku presilovku domácich o dvoch hráčov. Domáci udreli znova v šiestej minúte druhej tretiny. Na 2:1 zvyšoval Lindeman. Následne síce Kežmarčania prežili dvojitý menší trest svojej novej posily Erika Piataka a aj krátku presilovku o dvoch hráčov, v 33. minúte ale vyrovnal Tomáš Valečko. Trebišovský kapitán dostal svojich na koňa. Následne bol do konca zápasu vylúčení domáci Bukovina. Päťminútovú presilovku síce hostia nevyužili, tesne pred koncom druhej časti ich ale poslal do vedenia Matúš Matis. Domáci Jabrocký v 49. minúte vyrovnal na 3:3, päť minút pred koncom ale v presilovke poslal HK Steel Team do vedenia Igor Halás a to už z rúk hostia nepustili.

MHK Kežmarok - HK Steel Team Trebišov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 6. Pavlov (Kostyšák, Dzivjak), 26. Lindeman (Dzivjak, Kostyšák), 49. Jabrocký (Bednarčík) - 10. Šechný (Marcinko, Štec), 33. Valečko (Šiňanský), 40. Matis (Šimčák, Halás), 56. Halás (Hopkovič) pres/1.
Vylúčení: 7:5, navyše Bukovina (MHK) 5+DKZ napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina - Riš, Uličný. Divákov: 222.
MHK: Just - Krmenčík, Hodorovič, D. Šoltés, Findura, Kostyšák, Cvengroš, Tomeček, Bukovina - Bednarčík, Kubus, Huszárik - Jabrocký, Piatak Olejník - Dzivjak Lindeman, Pavlov - Lapšanský, Džerenga, Krigovský.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, A. Markuš, M. Chovan, Dolgoš, Štec - Halás, Šimčák, Matis - Vilčinskij, Romanov, Fedorko - Marcinko, Šechný, Vereš - Béreš, Barna, Šiňanský.