HK 2016 Trebišov - 08.01.2023 10:41:45

Druhá prehra v sezóne

V zápase s Bardejovom sme doplatili na efektivitu v koncovke.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v zápase štrnásteho kola základnej časti druhej ligy skupina Východ na domácom ľade s HK Bardejov 1:6 a utrpeli tak druhú prehru v sezónu, druhú na vlastnom ľade. Ich jediný gól strelil Adam Markuš.

Zverenci trénera Richard Šechného aj napriek tomu vyhrali základnú časť skupina Východ, keď v nej nazbierali dokopy 29 bodov. Druhé miesto obsadil práve Bardejov s 27 bodmi, tretím postupujúcom do nadstavby je Kežmarok, ktorý nazbieral 25 bodov. Všetci traja postúpili do nadstavby spoločne s troma tímami zo západnej skupiny – HK Detva (27 bodov), HK Senica (26 bodov), HK Rimavská Sobota (25 bodov). Do nadstavby si Trebišovčania preniesli päť bodov za výhry v Kežmarku a po predĺžení v Bardejove. V prvom nadstavbovom kole sa predstavia takisto doma. V sobotu štrnásteho januára o 18.00 hod. privítajú v repríze lanského finále HK Rimavská Sobota.

Keďže oba tímy už boli istými postupujúcimi do nadstavby, v poslednom kole už išlo aj o body do nej. Lepšie do zápasu vstúpili domáci „oceliari“, ktorí sa ale trápili v koncovke. Zatiaľ, čo oni do súpera búšili, ten strieľal v prvej tretine góly, keď trestal chyby domáceho tímu. Po jednej z nich otvoril v deviatej minúte Martin Palko skóre duelu. Trebišovčania následne prežili oslabenie, no po jeho skončení Fungáč prekvapil Tomáša Halásza (0:2). V ďalších minútach prvej tretiny hostia nevyužili dve presilovky po fauloch Šiňanského a podobne si počínali aj Trebišovčania po vylúčení Duplinského. Ani v druhej tretine sa obraz hry nemenil. Trebišovčania sa stále trápili v koncovke a hostia trestali ich chyby. V 23. minúte skóroval Fungáč, o štyri minúty neskôr Duračinský upravil už na hrozivých 4:0 a vyhnal Tomáša Halásza z trebišovskej brány. Domáci neodpovedali ani pri ďalších dvoch presilovkách, za čo ich potrestal na začiatku tretej časti druhým gólom v zápase Martin Palko. Až potom prišiel aj gólový úder domácich. O ten sa pričinil v presilovke Adam Markuš, na Bardejov to ale bolo veľmi málo. Hostia ešte zvýšili svoje vedenie v samom závere, keď taktiež v presilovke skóroval opäť Jakub Fungáč.

HK Steel Team Trebišov - HK Bardejov 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Góly: 52. A. Markuš (Marcinko, Romanov) pres/1 - 9. Palko (Rákoš, Dmitriev), 13. Fungáč (Dmitriev, Palko), 23. Fungáč (Česelka, Dmitriev), 27. Duračinský (Mriglot), 42. Palko (Dmitriev), 58. Fungáč (Dmitriev, Rákoš) pres/1.
Vylúčení: 5:6. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Korba - Lukáč, Wolf. Divákov: 950.
HK STEEL TEAM: Halász (27. Spodniak) - Valečko, Hopkovič, M. Chovan, A. Markuš, Štec, Dolgoš, Š. Stríž - Matis, Šimčák, Halás - Marcinko, Romanov, Fedorko - Vereš, Šechný, Šiňanský - Komloš, Barna, Fajčák.
HK: Smik - Osuský, Brejka, Polaček, Kokšarov, Česelka, Palko - Hajduk, Laškody, Leskovjanský - Benka - Rybár, Lúč, Kašperan - Fungáč, Dmitriev, Rákoš - Pleskot, Mriglot, Duračinský.