HK 2016 Trebišov - 17.01.2023 14:39:53

V repríze finále naše víťazstvo 4:2

V repríze lanského finále zdolali Rimavskú Sobotu 4:2.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v sobotňajšom zápase prvého kola nadstavbovej časti druhej ligy v repríze lanského finále nad HKM Rimavská Sobota 4:2. Trebišovčania síce viedli po dvoch tretinách 2:0, hosťom sa však podarilo vyrovnať. Posledné slovo ale mali Vereš so Šimčákom. Predtým sa gólovo presadili aj Kirill Romanov a Matúš Matis. Zverenci trénera Richarda Šechného sa tak v priebežnej tabuľke posunuli na tretie miesto. Najbližšie sa predstavia na ľade lídra súťaže HK Detva.

V repríze lanského finále druhej ligy sa v prvej tretine hral vyrovnaný hokej. Domácim sa nepodarilo skórovať po vylúčení Sarvaša, rovnako tak pochodili pri vylúčení Šiňanského Soboťania. Ich útočník Adrián Daniš sa v predposlednej minúte prvej časti dopustil hrubého faulu, za ktorý dostal trest päť minút plus dokonca zápasu. Trebišovčania síce presilovku nevyužili, no do ďalších minút druhej časti ich nakopla. Nakopla ich až tak, že Kirill Romanov v 27. minúte otvoril skóre duelu. Následne bol vylúčení domáci Dolgoš, Rimavská Sobota ale zhrala presilovku veľmi zle a navyše v nej inkasovala z hokejky Matúša Matisa. Hostia vrhli v tretej časti všetky sily do útoku. V 43. minúte znížil Michal Babkovič. Rimavská Sobota následne prežila oslabovku a síce nevyužila presilovku po faule Romanova, po návrate ruského útočníka na ľade Špankovič vyrovnal osem minút pred koncom na 2:2. Trebišovčanov ale dostal o dve minúty na to opäť do vedenia Vereš a to už z rúk nepustili. V samom závere gólom do prázdnej bránky pečatil na 4:2 Dominik Šimčák.

HK Steel Team Trebišov - HKM Romavská Sobota 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Góly: 27. Romanov (A. Markuš, Matis), 33. Matis (Marcinko) oslab/1, 54. Vereš (T. Stríž), 60. Šimčák - 43. Babkovič (M. Ďaloga, Solomončak), 52. Špankovič (Solomončak, M. Ďaloga).
Vylúčení: 5:3, navyše Daniš (HKM) 5+DKZ vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smerek - Uličný, P. Lukáč. Divákov: 900.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, A. Markuš, Matúš Chovan, Štec, Dolgoš, Mihalčík - Matiš, Šimčák, Halás - Šiňanský, Romanov, Marcinko - Komloš, Vereš, T. Stríž - Fajčák, Barna, Béreš.
HKM: Sihelský - Špankovič, Kadlečík, Škantár, Dreisig, Nociar Sesterov - M. Ďaloga, Solomončak, Babkovič - Nesterov, Tužinský, Pohl - Daniš, Mlynčár, Sarvaš - Šagát, Filipiak, J. Slovák.

Ďalšie výsledky 1. kola: HK Detva - MHK Kežmarok 6:3, HC Dukla Senica - HK Bardejov 1:0.