HK 2016 Trebišov - 22.01.2023 10:00:23

V Detve naše víťazstvo 3:2 po nájazdoch

O našom víťazstve rozhodol Igor Halás, presadila sa aj nová posila.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v druhom kole nadstavbovej časti druhej ligy na ľade dovtedajšieho lídra HC Detva 3:2 po samostatných nájazdoch. Gólom sa uviedla nová posila Matej Farkaš, jeden gól pridal aj Dominik Šimčák. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Igor Halás.

Trebišovčanom aktuálne v tabuľke patrí tretie miesto, s jednobodovou stratou na vedúce duo HC Dukla Senica a HK Detva. A práve Senica bude najbližším „oceliarov“. Duel sa odohrá v sobotu 28. januára o 18.00 hod. v Trebišove.

Hostia nastúpili na zápas druhého kola aj s novou posilou Matejom Farkašom, ktorý prišiel na striedavý štart z Humenného. A bol to práve on, kto v druhej minúte otvoril skóre. Následne hostia prežili oslabenie po faule Valečka, ďalšiu presilovku po vylúčení Šimona Stríža už ale Detva premenila na gól, keď na 1:1 vyrovnal Marek Heckl. Aj v druhej tretine pokračoval vyrovnaný hokej so šancami na oboch stranách. Brankári Karol Križan a Jerguš Spodniak vytiahli niekoľko dôležitých zákrokov, aj v tejto časti ale po raz inkasovali. V polovici tretiny síce Trebišovčania prežili presilovku o dvoch hráčov, po návrate Šimona Stríža na ľade ale skóroval Branislav Srnka, ktorý tak dostal Detvu do vedenia. O vyrovnanie sa postaral na konci druhej časti Dominik Šimčák, ktorý využil presilovku o dvoch hráčov. To sa hosťom nepodarilo v tretej tretine, keď mali dokonca 113 sekundovú presilu o dvoch hráčov a ani v predĺžení, keď domáci brankár Križan zdržiaval čas a bol vylúčený. O extra bode tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich rozhodol Igor Halás.

HK Detva - HK Steel Team Trebišov 2:3 po sam. nájazdoch
Góly: 17. Heckl (Koštial) pres/1, 34. Srnka (Buda, Pohanka) pres/1 - 2. M. Farkaš, 39. Šimčák (Valečko, M. Farkaš) pres/2, roz. nájazd Halás.
Vylúčení: 8:8, navyše Danko - Barna 5+DKZ bitka. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Čahoj - Trnka, D. Farkaš.
HK: Križan - Andersons, Mat. Hlinka, Pohanka, Gábor, Španko, Danko, Výbošťok - Zorvan, Koniar, Chamula - Domaev, Srnka, Buda - Nechaj, Heckl, Koštial - Forgáč, Benko, Sivok.
HK STEEL TEAM: Spodniak - Hopkovič, Valečko, Mat. Chovan, A. Markuš, Dolgoš, Štec, Š. Stríž - Matis, Šimčák, Halás - Fajčák, Romanov, Šiňanský - M. Farkaš, Vereš, Komloš - Béreš, Barna.