HK 2016 Trebišov - 26.02.2023 09:23:01

Víťazný obrat v prvom štvrťfinálovom zápase

Duel sme rozhodli štyrmi gólmi v rade.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v prvom zápase štvrťfinálovej série druhej ligy nad HK Delikateso Bratislava 4:3 a ujali sa tak v sérii hranej na tri víťazstvá vedenia 1:0. Trebišovčania síce rýchlo prehrávali 0:2, štyrmi gólmi v rade sa im ale podarilo otočiť výsledok. Ich góly postupne zaznamenali Dominik Šimčák, Matúš Matis, Igor Halás a opäť Dominik Šimčák. Druhý zápas sa odohrá v nedeľu od 18.00 hod. opäť na trebišovskom štadióne.

Prvý štvrťfinálový duel mal všetko parametre duelu play-off. Od samého úvodu sme mohli na ľade vidieť veľa nervozity a rozhodcovia to riešili viacerými trestami na oboch stranách. V štvrtej minúte získali hostia možnosť 90. sekundovej dvojnásobnej prevahy, ktorú korunoval otváracím gólom Kormúth. Následne domáci nevyužili dve presilovky, v druhej dokonca inkasovali, keď sa presadil po chybe v útočnom pásme Danišovský. V tretej presilovke v rade ale zavelil k obratu Dominik Šimčák. V úvode druhej tretiny vyrovnal Matúš Matis a v 28. minúte poslal domácich do vedenia Igor Halás. Následne ale prišli opäť tresty na trebišovskej strane. Za vrazenie na mantinel dohral Marcinko, hostia nevyužili ani dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Za to ich potrestal po pätnástich sekundách tretej tretiny Dominik Šimčák. Bratislavčania vrhli všetky sily do útoku. V 44. minúte sa im podarilo Danišovským znížiť, na vyrovnanie sa už ale nezmohli. Môže za to aj ich nedisciplinovanosť, keďže za faul kolenom dohral Matúš Mihalko, mimochodom odchovanec trebišovského hokeja v službách HK Delikateso.

HK Steel Team Trebišov - HK Delikateso Bratislava 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Stav série: 1:0.
Góly: 13. Šimčák (Valečko, Halás) pres/1, 22. Matis (Vereš), 28. Halás (Valečko), 41. Šimčák (Halás, Valečko) - 5. Kormúth (Valjent, Kanaet) pres/2, 10. Danišovský oslab/1, 44. Danišovský (Daráš, Valjent).
Vylúčení: 8:6, Marcinko 5+DKZ vrazenie na mantinel - Mihalko 5+DKZ faul kolenom. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Jobbágy - Bogdaň, Vall. Divákov: 1290.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, Š. Stríž, Mat. Chovan, Korenko, A. Markuš, Štec - T. Stríž, Šimčák, Halás - Marcinko, Vereš, Matis - Romanov, Šechný, Vilčinskij - Béreš, Barna, Šiňanský - Vargaeštok.
HK DELIKATESO: Krajčovič - Burian, Pavešič, Dvonč, Valjent, Ketner, Mihalko, Párička - Lantoš, Fábry, Bednarič - Kormúth, Daráš, Danišovský - Kanaet, Hanula, Sivík - Hassler, Novosedlík.