HK 2016 Trebišov - 05.03.2023 22:22:17

V štvrtom zápase prehra po predĺžení, rozhodne sa v stredu na našom ľade

Bratislavčania vyrovnali sériu na 2:2.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali vo štvrtom zápase štvrťfinále play-off druhej ligy na ľade HK Delikateso Bratislava 2:3 po predĺžení a v sérii je tak stav vyrovnaný 2:2. O postupujúcom do semifinále rozhodne piaty duel, ktorý sa odohrá v stredu ôsmeho marca od 18.00 hod. v Trebišove.

Tréner „oceliarov“ Richard Šechný dal v bránke šancu opäť Spodniakovi, ktorý sa musel obracať už v druhej minúte po vylúčení Samuela Nagyho. Ten istý hráč v desiatej minúte otvoril skóre, keď sa presadil po presnej prihrávke Gabriela Vereša. Do konca prvej tretiny ešte prišlo päť vylúčení, v ani jednej presilovke ale gól nepadol. Dokonca ani v presilovke domácich piatich proti trom, či štyroch proti trom. V druhej časti prišiel výsledkový obrat zo stany Bratislavčanov. Tých nakopol vyrovnávajúci gól Lantoša zo 24.minúty. O osem minút neskôr už po dvoch sekundách využil presilovku Kanaet. Hosťom sa ale v tretej časti podarilo vyrovnať. Postaral sa o to Dominik Šimčák, ktorý poslal duel do predĺženia. V ňom v 63.minúte Tibor Varga rozhodol o domácom víťazstve 3:2, ako aj o tom, že o postupujúcom sa rozhodne v stredu v Trebišove.

HK Delikateso Bratislava - HK Steel Tean Trebišov 3:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Stav série: 2:2.
Góly: 25. Lantoš (Danišovský, Petrinec), 33. Kanaet (Fábry) pres/1, 63. T. Varga (Dvonč, Kormúth) - 10. S. Nagy (Vereš, Valečko), 51. Šimčák (Dolgoš).
Vylúčení: 10:10. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Danko, Kollár. Divákov: 105.
HK DELIKATESO: Krajčovič - Mihalko, Petrinec, Dvonč, Valjent, Ketner, Burian, Glemba - Lantoš, Fábry, Bednarič - Kormúth, Daráš, Danišovský - Kanaet, Abaffy, T. Varga - Hassler, Hanula, Sivík.
HK STEEL TEAM: Spodniak - Valečko, Dolgoš, Š. Stríž, Matúš Chovan, Korenko, Štec - Halás, Šimčák, T. Stríž - Matis, Marcinko, Šiňanský - Vilčinskij, Šechný, Romanov - S. Nagy, Vereš, Komloš - Barna.