HK 2016 Trebišov - 28.09.2023 09:28:01

V domácej premiére prehra s Modrými krídlami

Modrým krídlam sme podľahli 2:5.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v zápase tretieho kola TIPOS SHL na svojom ľade s tímom Modré krídla Slovana 2:5 a vo svojej prvoligovej premiére po desiatich rokoch tak utrpeli porážku. Trebišovčanom sa síce podarilo v prvej tretine gólmi Dominika Šimčáka a Lukáša Hamráčka vyrovnať z 0:2 na 2:2, v ďalšom priebehu zápasu už ale skórovali iba hostia. Zverenci trénera Dušana Kobeľu sa doma predstavia aj tento piatok, kedy privítajú od 18.00 hod. hlavného ašpiranta na postup do extraligy VLCI Žilina.

Do Trebišova sa vrátil prvoligový hokej po desiatich rokoch. O úvodné buly duelu sa postarali primátor mesta Marek Čižmár a generálny sekretár SZĽH a člen výkonného výboru Miroslav Lažo. Lepší štart do zápasu mali „mladí belasí“, ktorí boli viac pri puku. Trebišovčania sa na chvíľu vymanili z tlaku pri vylúčení Volkova, presilovku ale nevyužili, takisto ako ich súper nepotrestal vylúčenie Farkaša. Dostal sa však do tlaku, z ktorého profitoval na začiatku desiatej minúty Dušan Klučiar. Hostia sa dostali na koňa. Pomohla im ďalšia presilovka, v ktorej od modrej zvýšil ich vedenie Tomáš Dudáš. Následne putoval na trestnú lavicu Lucas Jendek. Domáci síce presilovku nevyužili, krátko po jeho návrate ale znížil Dominik Šimčák. Gól domácich pomohol. Viac sa tlačili dopredu a dokázali vyrovnať, keď sa individuálne presadil strelou pod hornú žŕdku Lukáš Hamráček. Aj v druhej časti sa hral zaujímavý hokej, tentoraz ale brankári inkasovali len raz. Opäť to bolo na domácej strane, keď Slovan poslal do vedenia dokonca vo vlastnom oslabení Preisinger. Domácim vyšiel záver druhej časti, v ktorom gól vyšiel na vlásku. Nenadviazali naň ale v úvode tretej tretiny, keď ešte v prvej minúte zvýšil vedenie Modrých krídel druhým gólom v zápase Klučiar. Domáci sa mohli vrátiť do hry dvoma presilovkami a následným power-play, v ktorom ale Preisinger taktiež druhým gólom v zápase pečatil jeho výsledok na 2:5.

HK Steel Team Trebišov - Modré krídla Slovan 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Góly: 15. Šimčák (Valečko, Halás), 20. Hamráček (Bodnár) - 10. Klučiar (Ožvald, Mamonov), 11. Dudáš (Vidovič, Mamonov) pres/1, 28. Preisinger (Trubač) oslab/1, 41, Klučiar (Ličko, Ožvald), 60. Presinger (Včelka).
Vylúčení: 5:7. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Kalina, Kocúr - Riš, Tomáš. Divákov: 1050.
HK STEEL TEAM: Gajan - Pišoja, Jasečko, Groch, Knižka, Hopkovič, Valečko, Škrek - Stripai, Fedor, Bodnár - Hamráček, Farkaš, Danielčák - Matis, Šimčák, Halás - S. Nagy, Barna, Romanov - Komloš,
MODRÉ KRÍDLA: Andrísik - Hauser, Kráľovič, Ličko, Bohunický, Demo, Vidovič, Myšiak, Marcinko - Dudáš, Petráš, Včelka - Ožvald, Preisinger, Klučiar - Jendek, Hájnik, Trubač - Olos, Mamonov, Volkov.

Dušan Kobeľa (tréner HK Steel Team): „Mali sme veľmi zlý úvod zápasu. Hostia na nás vybehli a dali nám zaslúžene dva góly. Našťastie sme sa vrátili dvoma gólmi do zápasu. Potom prišiel nešťastný moment v našej presilovke. Opäť sme sa mohli vrátiť do zápasu v závere druhej tretiny, ktorý sme mali výborný. Nedali sme ale gól a v úvode tretej časti sme inkasovali asi rozhodujúci gól. Mužstvo sa stále zohráva, verím, že každým zápasom budeme lepší a lepší.“

Ján Lipiansky (tréner Modré krídla): „Trochu som sa obával úvodu zápasu a prvej tretiny, keďže sme mali za sebou dlhú cestu. Paradoxne, táto časť vyznela z našej strany najlepšie. Domácim sa síce podarilo vyrovnať na 2:2, boli sme ale aktívnejší a myslím si, že sme o ten gól boli lepším tímom.“