HK 2016 Trebišov - 30.09.2023 08:42:42

Favoritovi sme kládli výrazný odpor

So Žilinou sme utrpeli druhú domácu prehru v rade.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v súboji štvrtého kola TIPOS SHL na svojom ľade s tímom VLCI Žilina 1:3 a utrpeli tak tretiu porážku v rade. Zverencom trénera Dušana Kobeľu patrí aktuálne v tabuľke dvanáste miesto. Najbližšie sa opäť predstavia doma, keď nastávajúcu stredu štvrtého októbra v tradičnom čase od 18.00 hod. privítajú celok zo Žiaru nad Hronom.

Vo štvrtom kole sa na ľade stretli tímy, ktoré v stredajšom treťom prehrali. Viac porážka trápila Žilinčanov, ktorí sú favoritom na postup. Tentoraz museli potvrdiť túto pozíciu, čo im zo začiatku trochu zväzovalo nohy. Domáci vycítili šancu a párkrát v prvej časti Žiline podkúrili. Najväčší tlak mali počas 105 sekundovej presilovky o dvoch hráčov, ktorú ale nevyužili. Po nej prišiel trest v podobe otváracieho gólu Jakubíka. Aj v druhej tretine sa hral zaujímavý hokej so šancami na oboch stranách. S nimi opäť lepšie naložili hostia, ktorí v tejto časti prebrali opraty zápasu definitívne do svojich rúk. Svoju prevahu korunovali druhým gólom Jansonsa v 35. minúte. V tretej tretine sa domáci dostali gólom Halása do zápasu, no ten naďalej držali v rukách Žilinčania, ktorí nakoniec vyhrali 3:1. Ich víťazstvo pečatil Róbert Varga, ktorý prekonal fantastického Gajana.

HK Steel Team Trebišov - VLCI Žilina 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 44. Halás (Vereš) – 15. Jakubík (Paukovček), 35. Jansons (Bezúch), 58. R. Varga (J. Pišoja).
Vylúčení: 4:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rojík, Tornay – Staššák, Janiga. Divákov: 1020.
HK STEEL TEAM: Gajan – Hopkovič, Valečko, Groch, Knižka, Marián Štec, Škrek, Grega, Kokšarov – Matis, Šimčák, Halás – T. Danielčák, Solenský, Farkaš – S. Nagy, Barna, Romanov – Matej Komloš, Vereš, Bodnár.
VLCI: Valent – Rajnoha, Pacalaj, Jakubík, J. Pišoja, J. Pobežal, Jansons, Synák – Bezúch, Galamboš, R. Varga – Koyš, Paukovček, Mráz – Beták, Belluš, Juščák – Lopušan, Melcher, S. Rehák – Benko.

Dušan Kobeľa (tréner HK Steel Team): „Ja by som chcel svoje mužstvo pochváliť. Proti favoritovi, ktorý v príprave zdolával aj extraligistov, sme podali výborný výkon. Chcel by som vyzdvihnúť brankára Gajana. Zápas ukázal, že sme na správnej ceste. Verím, že sme výkonom potešili divákov.“

Ernest Bokroš (tréner VLCI Žilina): „Myslím si, že sme v zápase herne dominovali. Nevedeli sme to ale potvrdiť gólmi. Tak ako nás trápila koncovka v stredu, tak isto to bolo aj teraz. Niekto môže povedať, že to bolo vydreté víťazstvo, ja to tak neberiem. Urobili sme jedinú chybu, po ktorej sme inkasovali. Víťazstvo si cením.“