HK 2016 Trebišov - 04.10.2023 22:58:27

V gólovej prestrelke výhra nad Žiarom nad Hronom

Tretí domáci pokus vyšiel. ˇIndiánov" zo Žiaru sme zdolali 5:4

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v piatom kole TIPOS SHL na svojom ľade nad HK MŠK Indián Žiar nad Hronom 5:4 a do tabuľky si tak pripísali druhé víťazstvo, prvé na domácom ľade. Dva góly strelil ruský kanonier Kirill Romanov, po jednom pridali aj Matúš Matis, Lukáš Hamráček a Adam Stripai. Zverenci trénera Dušana Kobeľu sa najbližšie predstavia v piatok v Topoľčanoch.

Trebišovčania už v prvej tretine vyrazili v ústrety prvého domáceho víťazstva v prvej lige po desiatich rokoch. Nasmeroval ich k tomu dvoma gólmi Kirill Romanov. Ten najskôr spoza bránky nakorčuľoval až pred golmana Noskoviča a zavesil pod hornú žŕdku, a potom premenil na gól aj samostatný únik. V závere prvej časti zdramatizoval duel v presilovke Nicolas Gašpar, domáci boli ale aj v druhej časti lepším tímom. Viackrát si vytvorili šance na ďalšie góly, ktoré v druhej tretine pridali Matúš Matis a Lukáš Hamráček. V úvode tretej časti skóroval už po deviatich sekundách Magdolen a dostal svoj tím do zápasu. Rázom boli hostia všade a keď v 50. minúte Rais v presilovke znížil, boli jednoznačne na koni. Ich prevahu pretavil vo vyrovnávajúci gól Jakub Tatár. Našťastie pre domácich, zabrali hráči od extraligistov a Adam Stripai strhol vedenie opäť na stranu „oceliarov“. Tí následne ustáli aj power-olay a môžu sa tak tešiť z cenného víťazstva.

HK Steel Team Trebišov - HK MŠK Indián Žiar nad Hronom 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)
Góly: 7. Romanov, 14. Romanov (Nauš, Škrek), 28. Matis (Šimčák), 40. Hamráček (Stripai, Solenský) 54. Stripai (Solenský, Hamráček) – 20. Gašpar (Jakúbek, Fekiač) pres/1, 41. Magdolen (Šramaty, Rais), 50. Rais (Fekiač, Gašpar) pres/1, 52. Tatár (Brumerčík).
Vylúčení: 4:4. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Klejna, Kalina - Staššák, Janiga. Divákov: 700.
HK STEEL TEAM: Gajan - Hopkovič, Valečko, Pišoja, Stripai, Knižka, Škrek - Matis, Šimčák, Bodnár - Solenský, Hamráček - Vereš, I. Novák, Fedor - Nauš, Barna, Romanov.
HK MŠK INDIAN: Noskovič - Rais, Kobolka, Pač, Kremnický, M. Šeliga, Zubák, Brnčo - Jakúbek, V. Fekiač, N. Gašpar - Gábor, Suľovský, Lunter - Magdolen, Šramaty, Tatar - Jamrich, Halama, Brumerčík.

Dušan Kobeľa (tréner HK Steel Team Trebišov): „Nám sa dnes podarilo opäť zložiť tím, ktorý sa vhodne dopĺňal. Mali sme vlažný začiatok, potom sme ale dali štyri góly a bola spokojnosť. V tretej tretine ani neviem, čo sa stalo. Čakali sme, že súper bude tlačiť. Začali jazdiť, my sme začali chybovať. Naši skúsení hráči už toho mali dosť. Chvalabohu sme to uhrali na tri body. Sami sme z toho urobili drámu, no takého zápasy sa ľuďom páčia.“

Jerguš Bača (tréner HK MŠK Indián Žiar nad Hronom): „Zápas nebol podľa našich predstáv. Dve tretiny sme nehrali nič z toho, čo sme si povedali. To, čo dokážeme zahrať sme hrali až v poslednej časti. Bohužiaľ, v našom najväčšom tlaku sme znova urobili chybu, ktorú súper potrestal.“