HK 2016 Trebišov - 07.10.2023 10:27:55

O body sme prišli v závere

V Topoľčanoch sme dokázali dvakrát vyrovnať, na body to ale nestačilo.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v šiestom kole TIPOS SHL na ľade HC Topoľčany 3:6. Trebišovčania viedli 1:0 a dokázali aj vyrovnať na 2:2, či 3:3, o body ale prišli v záverečnej desaťminútovke. O ich góly sa postarali Lukáš Hamráček, Sebastián Jasečko a Tim Danielčák. Zverenci trénera Dušan Kobeľu sa najbližšie predstavia v utorok desiateho októbra doma, kedy aj pred televíznymi kamerami JOJ Šport privítajú Skalicu (začiatok o 18.00 hod.).

Skóre duelu otvoril v tretej minúte vo vlastnom oslabení Lukáš Hamráček. Domácim sa podarilo v siedmej minúte gólom Maroša Surového vyrovnať, v štrnástej minúte ich poslal do vedenia Shakvorostov. V závere druhej tretiny v presilovke vyrovnal Jasečko, v 48. minúte poslal Topoľčany v presilovke opäť do vedenia Pupák. Trebišov zásluhou Danielčáka ešte stihol vyrovnať na 3:3, nezvládol ale posledné desaťminútovku. V nej najskôr opäť Shakvorostov naklonil misky váh na stranu domácich, ďalší gól pridal aj Surový a v 58. minúte Gaťár definitívne zlomil odpor „oceliarov“.

HC Topoľčany - HK Steel Team Trebišov 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)
Góly:
7. Surový (Bartakovics, Ručkay), 14. Šachvorostov (Novák, Plochotnik), 48. Pupák (Novák, Legalin) pres/1, 54. Šachvorostov (Plochotnik, Legalin) pres/1, 56. Surový (Ručkay, Bartakovics), 58. Gaťár (Piačka, Novák) – 3. Hamráček (Knižka) oslab/1, 40. Jasečko (Hamráček, Stripai) pres/1, 52. Danielčák.
Vylúčení:
5:11. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Valach, Čahoj - Ševčík, Drblík, 770 divákov