HK 2016 Trebišov - 10.10.2023 21:56:54

Zmarený obrat so Záhorakmi

So Skalicou sme dokázali vyrovnať z 0:3 na 3:3, na body nám to nestačilo

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v predohrávanom zápase siedmeho kola TIPOS SHL s HK Esmero Skalica 3:5. Trebišovčanom sa síce gólmi Mateja Krauta, Ivana Nováka a Sebastiána Jasečka podarilo v tretej tretine zmazať trojgólové manko, na body to ale nestačilo. Zverenci trénerskej dvojica Dušan Kobeľa a Miroslav Ihnačák budú v hre tento týždeň ešte trikrát. Najskôr vo štvrtok od 16.00 hod budú v Poprade čeliť reprezentačnej osemnástke, v piatok od 18.00 hod. ich zase čaká domáci duel s Trnavou. Ťažký týždeň ukončia v nedeľu súbojom v Považskej Bystrici.

V prvej tretine televízneho duelu mali navrch hostia. Tí svoju prevahu pretavili vo vedúci gól v desiatej minúte, kedy nahodená strela Sakmára skončila za chrbtom Gajana. V dvanástej minúte putoval na trestnú lavicu domáci Halás a jeho vylúčenie po necelej minúte potrestal druhým gólom Petr Obdržálek. Trebišovčania sa mohli vrátiť do hry po faule Kubu, presilovku ale nevyužili, za čo pykali v úvode druhej tretiny, keď Škápik zvýšil už na 0:3. O necelú minútu ale Kraut vrátil domácich do hry. Tí následne prežili vylúčenia Hamráčka a Bodnára, sami však nevyužili 43. sekundovú presilovku o dvoch hráčov predelenú prestávkou. Tento moment ich ale nepoznačil, pretože pokračovali v aktívnej hre. Ivan Novák v 42. minúte najskôr znížil a Sebastián Jasečko utešenou strelou v 47. minúte vyrovnal na 3:3. Domácim rázom narástli krídla, v závere ale nemali šťastie. Najskôr inkasovali v 55. minúte z hokejky Škápika, ku ktorému sa odrazil puk a v 59. minúte Pšúrny stanovil konečný rezultát duelu na 3:5.

HK Steel Team Trebišov - HK Esmero Skalica 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Góly:  27. Kraut (Bodnár, Valečko), 42. Novák (Šimčák), 47. Jasečko (Paločko) – 10. Sakmár (Šátek, Hujsa), 13. Obdržálek (Pšurný) pres/1, 26. Kuba (Droppa), 55. Kuba (Vybíral, Obdržálek), 59. Pšurný (Kadlečík, Vybíral).
Vylúčení: 4:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smrek, Tornay – Staššák, Janiga. Divákov: 500.
HK STEEL TEAM: Gajan – Pišoja, Jasečko, Groch, Knižka, Škrek, Valečko, Koksharov – Matúš Paločko, Stripai, Hamráček – Halás, Šimčák, Bodnár – Danielčák, Fedor, Kraut – Novák, Barna, Romanov - Vereš.
HK ESMERO: Irsák - Kadlečík, Sloboda, Sakmár, Škápik, Věntus, Droppa, Drápal, Jombík – Vybíral, Kuba, Obdržálek – Hujsa, Pšurný, Šátek – Janáč, Búlik, Kotvan – Čerhit, Fungáč, Kočka.

Dušan Kobeľa, hlavný tréner HK STEEL TEAM Trebišov: „Znova sme sa dlho rozbiehali. Vyzeralo to tak, že dlhú cestu máme za sebou my, nie hostia. Nakoniec sme sa do toho dostali. Dokázali sme vyrovnať, škoda, že sme potom dvakrát nešťastne inkasovali. Boli to také nešťastné góly, oba po odrazoch puku. Aj taký je hokej."

Michal Ružička, hlavný tréner HK ESMERO Skalica: „Po dlhej ceste som nabádal hráčov, aby sme zachytili úvod. To sa nám aj podarilo, keď sme viedli 3:0. Potom sme si to ale skomplikovali oslabením. Domáci sa dostal do hry a vyrovnali na 3:3. Som rád, že to chlapcov nezlomilo, stále sme si išli za svojim a potom nám to padlo. Som strašne rád za tieto tri body.“