HK 2016 Trebišov - 12.10.2023 19:12:23

V Poprade výhra 7:4 nad SR 18

V Poprade sa zrodilo naše tretie tohtosezónne víťazstvo.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v súboji priloženého 49. kola TIPOS SHL v Poprade nad tímom JOJ Šport SR 18 7:4 a rázom sa v tabuľke posunuli z posledného dvanásteho na deviate miesto. Zverenci trénera Dušana Kobeľu budú v hre aj v piatok, kedy v rámci ôsmeho kola o 18.00 hod. privítajú na domácom ľade HK Gladiators Trnava. To ešte nebude z ich strany tento týždeň všetko, keďže ďalší súboj deviateho kola v Považskej Bystrici odohrajú už v nedeľu.

Trebišovčania mali v Poprade problémy disciplínou, keďže museli čeliť až desiatim presilovkám súpera, z toho dve boli o dvoch hráčov. V úvode ustáli vylúčenia Šimčáka a Bodnára, v tretej presilovke už ale slovenskí mladíci skórovali, keď sa presadil Michal Liščinský. V závere prvej časti vyrovnal na 1:1 Kokšarov. Hostia využili v 22.minúte Šimčákom presilovku a rázom sa dostali na koňa. V druhej tretine pridali góly aj Knižka s Bodnárom, v presilovke znížil na 2:3 i 3:4 Pavol Prokopovič, kmeňový hráč michalovskej Dukly. Hostia boli na koni aj v tretej časti. Ragan zvýšil na 5:3, mladíci ale Gašom päť minút pred koncom znížili na 4:5. Dráma sa ale nekonala pretože Vereš s Halásom stanovili gólmi víťazstvo „oceliarov“ 7:4.

JOJ Šport SR 18 – HK Steel Team Trebišov 4:7 (1:1, 2:3, 1:3)
Góly: 17. Liščinský (Štrbáň, Gašo) pres/1, 34. Prokopovič (Šilhár, Lašš) pres/1, 38. Prokopovič (Beluško) pres/1, 55. Gašo (Beluško, Štrbáň) – 20. Kokšarov (Matej Komloš, Ragan), 23. Šimčák (Valečko) pres/1, 25. Knižka (Farkaš), 36. Bodnár oslab/1, 51. Ragan (Šimčák), 56. Halás (Škrek), 60. Vereš.
Vylúčení: 4:10. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali:  Kocúr, Tornay – Tomáš, Janiga. Divákov: 36.
SR 18: Haronik – Fabuš, Dravecký, Šimon, Beluško, Húževka, Šlank, Štrbáň – Tomík, Gašo, Liščinský – Hazala, Straka, Semančík – Lašš, Prokopovič, Šilhár – Liška, Lacko, Krchňavý.
HK STEEL TEAM: Glosár – Škrek, Valečko, Jasečko, Knižka, Jacko, Kokšarov, Komorovský – Halás, Šimčák, Ragan – I. Novák, Vereš, Romanov – T. Danielčák, Farkaš, Bodnár – S. Nagy, Fedor, Matej Komloš – Khismatullin.