HK 2016 Trebišov - 22.11.2023 22:21:57

Štvorgólový obrat Skalice rozšíril sériu prehier

Sériu porážok sme nezastavili ani doma proti Skalici, hoci sme viedli 3:0...

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v stretnutí osemnásteho kola TIPOS SHL na svojom ľade s HK Skalica 3:4, hoci po prvej tretine viedli 3:0. Ide už o ôsmu porážku nováčika prvej ligy v rade. Trebišovské góly zaknihovali Kirill Romanov, Matúš Matis a Dominik Borov. Zverenci trénera Dušana Kobeľu, ktorým patrí v tabuľke posledné dvanáste miesto, sa najbližšie predstavia v piatok na ľade jedenástej Trnavy.

Domáci vstúpili do zápasu s jasným cieľom, ukončiť negatívnu sériu prehier a v prvej tretine to vyzerali s nimi viac ako nádejne. Na súpera, ktorý mal za sebou cestu cez celé Slovensko, vybehli, že nevedel kam skôr skočiť. Už v prvej minúte si čistú gólovú šancu vypracoval Matis. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v štvrtej minúte Kirillovi Romanovovi. Ruský útočník prestrelil brankára Bernáta. Domáci pokračovali v aktivite (v prvej tretine vyhrali na strely 20:8). V šiestej minúte išiel na trestnú lavicu hosťujúci Obdržálek a Matúš Matis v presilovke zvýšil na 2:0. To ešte nebolo v prvej tretine zo strany „oceliarov“ všetko. Tí najskôr prežili 86. sekundovú presilovku o dvoch hráčov a v devätnástej minúte totiž navýšil ich vedenie Dominik Borov. V druhej časti sa ale obraz hry zmenil. Hostia v 24.minúte znížili Šátekom. Následne sa im podarilo prežiť presilovku o dvoch hráčov a po nej Fungáč strelil kontaktný gól. Domáci sa nevyvarovali ani ďalších faulov. Skalica dostala na začiatku tretej časti šancu presilovky o dvoch hráčov, ktorú síce jej hráči nevyužili, následne o jedného už áno. Na 3:3 vyrovnal Lukáš Kuba. Hostia boli na koni. Sedem minúte pred koncom sa až pred Glosára dostal Vybíral a poslal ich do vedenia. Trebišovčania sa síce snažili ešte vyrovnať, prišli ale ďalšie vylúčenia a vinou ich sa nedostali ani do záverečného tlaku.

HK Steel Team Trebišov - HK Skalica 3:4 (3:0, 0:2, 0:2)
Góly: 4. Romanov (Matúš Paločko), 7. Matis (Vrábeľ, Bdžoch) pres/1, 19. Borov (Vrábeľ) - 24. Šátek (Hujsa, Fungáč), 30. Fungáč (Kadlečík, Šátek), 42. Kuba (Hujsa, Janík) pres/1, 53. Vybíral (Jurík, Obdržálek).
Vylúčení: 10:7, navyše Matis (Trebišov) 10. minút nešportové správanie sa. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smrek, Valach - Ševčík, Drblík. Divákov: 400.
HK STEEL TEAM: Glosár - Jacko, Bdžoch, Groch, Stripai, Knižka, Štec, Komorovský, Šepeľak - Lačný, Vrábeľ, Borov - Varga, Romanov, Matúš Paločko - Danielčák, Šimčák, Hamráček - Matis, Vereš, I. Novák.
HK: Bernát - Ventus, Škápik, Fatul, Janík, Polák, Droppa, Jombík, Kadlečík - Vybiral, Jurík, Obdržálek - Hujsa, Fungáč, Šátek - Janáč, Kuba, Kotvan - Čerhit, Búlik, Kočka.