HK 2016 Trebišov - 19.12.2023 21:59:00

Po gólových úderoch v závere máme štvrté domáce víťazstvo v rade

Modré krídla Slovana sme zdolali 4:2.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v predohrávanom stretnutí 25.kola TIPOS SHL na domácom ľade nad Modré Krídla Slovan 4:2 a v tabuľke sa po štvrtom domácom víťazstve v rade posunuli na deviate miesto. Postupne za „oceliarov“ skórovali Kiril Romanov, Samuel Nagy, Ivan Novák a Matúš Matis, ktorý skóroval počas power-play. Trebišovčania sa ešte do Vianoc predstavia v piatok v Žiline, po vianočných sviatkoch ich čaká v piatok 29.decembra domáci duel so Žiarom nad Hronom (18.00 hod.).

Trebišovčania boli od úvodu zápasu aktívnejší. Vedenia sa ujali v šiestej minúte, po tom, čo počas vlastného oslabenia unikol ich najproduktívnejší hráč Romanov a popod betóny Gadžieva otvoril skóre duelu. Následne skoro štyridsať minút gól nepadol, pred televíznymi kamerami JOJ Šport sa ale hral zaujímavý duel so šancami na oboch stranách. Brankári Gajan a Gadžiev ale zostávali pozorní a držali svoje tímy nad vodou Až v 43. minúte Samuel Nagy dopravil puk do siete po prihrávke Chismatullina a Trebišov tak viedol 2:0. Hostia ale už o tri minúty neskôr Ožvaldom znížili a vrátili sa tak do zápasu. Päť minút pred koncom dokonca vyrovnali, keď Gajana v presilovke prekonal Petráš. Domáci ale nezložili hlavy a naďalej išli v ústrety víťazstva. Gólom sa ešte neskončil únik dvojice Romanov  Chismatullin, v 58.minúte už ale Novák usmernil do siete Vrábeľovu prihrávku. Hostia reagovali oddychovým časom a následnou power-play, v nej však neskórovali a naopak ešte raz inkasovali, keď opustenú bránu trafil Matúš Matis.

HK Steel Team Trebišov – Modré krídla Slovan 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Góly: 6. Romanov, 43. Nagy (Chismatullin, Romanov), 58. Novák (Vrábeľ), 60. Matis (Hamráček, Šisterov) – 46. Ožvald, 55. Petráš (Klučiar, Vidovič) pres/1.
Rozhodovali: Kalina, Smrek – Janiga, Riš; vylúčení: 3:2; presilovky: 0:1; oslabenia: 1:0; 450 divákov.
HK STEEL TEAM: Gajan – Šisterov, Valečko, Bdžoch, Štec, Kokšarov, Groch, Zámborský, Komorovský – Novák, Vrábeľ, Matis – Chismatullin, Romanov, Nagy – Varga, Šimčák, Hamráček – Komloš, Barna, Farkaš
MODRÉ KŔIDLA: Gadžiev – Bohunický, Krakovský, Ličko, Marcinko, Myšiak, Vidovič – Janča, Včelka, Hajnik – Ožvald, Petráš, Klučiar – Dudáš, Mamonov, Fetkovič – Jendek, Adamčík, Trubač.