HK 2016 Trebišov - 18.01.2024 09:54:44

Štvorgólová otočka s Dubnicou

Po výhre 4:1 sme poskočili v tabuľke na deviate miesto.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v súboji 32.kola TIPOS SHL nad TSS Group Dubnica nad Váhom 4:1 a dosiahli tak dôležitý tri body v rámci boja o záchranu v druhej najvyššej hokejovej súťaži. Trebišovčania síce prehrávali 0:1, v druhej a tretej časti ale dvakrát skórovali a otočili výsledok vo svoj prospech. Dva góly strelil najproduktívnejší hráč „oceliarov“ Kirill Romanov, po jednom pridali aj Filip Vrábeľ a Lukáš Hamráček.

Trebišovčania poskočili na deviate miesto v tabuľke a aktuálne majú pred poslednou Rimavskou Sobotou náskok deviatich bodov, ale aj o jeden odohraný zápas viac. A práve na ľade posledného tímu ich čaká v piatok najbližší duel. Následne sa predstavia na ľade takisto tabuľkového suseda, desiateho AquaCity Piqes (streda 24. január), doma ich uvidíme až v piatok 26. januára, kedy o 18.00 hod. privítajú celok Prešova.

Začiatok zápasu mali lepší hostia, ktorí z neho vyťažili aj úvodný gól Radoslava Tybora. Ďalšie gólové šance ale nevyužili, za čo pykali v ďalších dvoch tretinách. Trebišovčania vyrovnali hru a boli vo zvyšných minútach efektívnejší. Najskôr prežili oslabenia Farkaša a hneď na to pri vylúčení Chartnúcha vyrovnal na 1:1 Kirill Romanov. Najproduktívnejší hráč „oceliarov“ bol pri chuti aj naďalej. V 38. minúte dostal dokonca domáci tím do vedenia druhým gólom v zápase. V tretej časti už domáci ovládli dianie na ľade a po góloch Vrábeľa s Hamráčkom dosiahli dôležité tri body v boji o záchranu.

HK Steel Team Trebišov - TSS Group Dubnica nad Vahom 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 27. Romanov (Groch, Šimčák), 38. Romanov (S. Nagy, Štec), 51. Vrábeľ (Matis, Romanov), 57. Hamráček (Šimčák, Bdžoch) – 9. Tybor (Kluka, Ďuriš).
Vylúčení: 4:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Tornay, Smrek – Janiga, Riš. Divákov: 350.
HK STEEL TEAM: Glosár – Bdžoch, Groch, Škrek, Jacko, Štec, Valečko  – I. Novák, Šimčák, Hamráček – Lačný, Vrábeľ, Matis – A. Varga, Romanov, S. Nagy – Komloš, Barna, Farkaš – Hrabčák, Zámborský.
TSS GROUP: Mat. Kristín – Trška, E. Švec, Laurenčík, Mikuš, Janík, Chatrnúch, Kapičák, Korbel – Tybor, Ďuriš, Kluka – Mikula, Géci, Tábi – M. Pobežal, J. Švec, Uram – Ferenyi, Haščák, Stahoň.