HK 2016 Trebišov - 27.01.2024 10:03:08

Dôležité dva body. Prešov sme zdolali po nájazdoch!

Našu výhru v nájazdoch zariadil Samuel Nagy.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v zápase 35.kola TIPOS SHL nad druhým tímom tabuľky HC Prešov 4:3 po samostatných nájazdoch a dostali sa tak na deviate miesto v tabuľke. V riadnom hracom čase za Trebišov postupne skórovali Kirill Romanov, ktorý sa presadil vo vlastnom oslabení, Adam Varga a Samuel Nagy. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil práve strelec tretieho gólu „oceliarov“. Tí sa najbližšie predstavia v utorok na ľade Slovana Bratislava B, v piatok druhého februára o 18.00 hod. privítajú lídra tabuľky VLCI Žilina.

V Trebišove sa hral hokej parádnej úrovne, ku ktorého kvalite prispeli ofenzívnou hrou oba tímy. Diváci si ešte ani nestihli sadnúť a už videli prvý gól. Už po 32.sekundách sa presadil hosťujúci Dávid Kohút. Hostia dobrý úvod vyšperkovali aj druhým gólom. Po tom, čo prežili vylúčenie Jerofejevsa udrel v ôsmej minúte Semaňák. Následne mohli Trebišovčanov definitívne zlomiť v presilovke, no paradoxne v nej inkasovali, keď Romanov zrazil do siete strelu Matúša Matisa. V štrnástej minúte už bolo vyrovnané. Adam Varga sa predral až pred brankára Sabola a popod jeho betóny vyrovnal na 2:2. Dobrý hokej, no už bez gólov, pokračoval aj v druhej tretine. Domáci boli favoritovi vyrovnaným súperom a po prvýkrát v zápase išli do vedenia v 45.minúte, kedy skóroval Samuel Nagy. V 52.minúte vyrovnal Samuel Chalupa na 3:3 a nasmeroval tak duel do predĺženia. To sa ani nemuselo hrať, domáci však v samom závere pohrdli troma presilovkami v rade. Za ich nevyužitie nepykali v predĺžení po faule Romanova, o držiteľa extra bodu tak museli rozhodnúť nájazdy. V nich boli nakoniec úspešnejší domáci, ktorí tak získali veľmi cenný bod.

HK Steel Team Trebišov - HC Prešov 4:3 (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
Góly: 11. Romanov (Matis), 14. A. Varga (Valečko), 46. S. Nagy (Romanov, Stripai), rozh. náj. S. Nagy – 1. D. Kohút (Semaňák, Jerofejevs), 8. Semaňák (Leščenko, Jerofejevs), 52. Chalupa (J. Nemec, Toma).
Vylúčení: 8:10, navyše D. Kohút 5+DKZ napádanie rozhodcov. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Kocúr, Tornay – Tomáš, Riš. Divákov: 800.
HK STEEL TEAM: Jurčák – Bdžoch, Jasečko, Marián Štec, Valečko, Stripai, Jacko, Šisterov – Lačný, Vrábeľ, Matis – I. Novák, Šimčák, A. Varga – Chismatullin, Romanov, S. Nagy – Matej Komloš, Farkaš, Kiss – M. Hrabčák.
HC: Sabol – Jerofejevs, Semaňák, Mihalik, Knižka, J. Nemec, Putala, Janák, Pulščák – Leščenko, D. Kohút, S. Hrabčák – Chalupa, Toma, Sigarev – K. Jendroľ, Ščurko, Poliaček – L. Greš, Frič, Lamač.