HK 2016 Trebišov - 13.02.2024 20:39:38

Tri presilovkové góly na body nestačili

V Žiari nad Hronom sme prehrali 3:5.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v televíznej predohrávke 38.kola TIPOS SHL na ľade HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:5 a zostali tak na desiatom mieste v tabuľke. Ich góly zaznamenali Matúš Matis, Kiril Romanov a Samuel Nagy. Najbližšie sa Trebišovčania predstavia doma, keď v rámci 39.kola TIPOS SHL privítajú v piatok 16.februára o 18.00 hod. HC Topoľčany.

Trebišovčania nezačali na ľade tabuľkového suseda ideálne. V tretej minúte putoval na trestnú lavicu Tomáš Valečko a po čosi vyše minúte presilovky sa presadil Jakúbek. Odpoveď hostí prišla v 27.minúte tiež v presilovke, kedy vyrovnal Matúš Matis. Následne putoval na trestnú lavicu hosťujúci Štec. Žiar nad Hronom síce presilovku nevyužil, po nej ale dvakrát gólovo udrel. Najskôr ich v 30.minúte Magdolen dostal do vedenia a o tri minúty neskôr sa presadil aj Súľovský. Hostia kontrovali v úvode tretej tretiny v presilovke Romanovom, na body im to ale nestačilo. V rozpätí šestnástich sekúnd totiž Žiar nad Hronom skóroval Jakúbekom a Šramatym, a definitívne tak strhol zápas na svoju stranu. Nič na tom nezmenil ani gól Samuela Nagyho v presilovke v poslednej minúty, ktorým iba skorigoval na konečných 3:5.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - HK Steel Team Trebišov 5:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Góly: 5. Jakúbek (Pač, V. Fekiač) pres/1, 30. Magdolen (M. Šeliga, Tatár), 33. Súľovský (Lunter, Šramaty), 44. Jakúbek (V. Fekiač, Kobolka), 45. Šramaty (L. Lunter, Suľovský) - 27. Matis (I. Novák, Vrábeľ) pres/1, 42. Romanov pres/1, 60. S. Nagy (Matis, Babeliak) pres/1.
Vylúčení: 5:3. Presilovky: 1:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Synek, Lesay - Zelený, Tvrdoň. Divákov: 428.
HK MŠK INDIAN: Noskovič - Pač, Kuboš, Rais, Kobolka, Kremnický, M. Šeliga, Haborák, Zubák - Jakúbek, V. Fekiač, N. Gašpar - Suľovský, Šramaty, L. Lunter - Magdolen, Halama, Tatár - Zorvan, Gábor, Jamrich.
HK STEEL TEAM: Gajan - Valečko, R. Novák, Bdžoch, Stripai, Jacko, Štec, Škrek - A. Varga, Vrábeľ, Matis - I. Novák, Šimčák, Babeliak - Mizerák, Romanov, S. Nagy - Komloš, Barna, Farkaš - R. Fedor.