HK 2016 Trebišov - 20.02.2024 20:38:20

V gólovej prestrelke prehra na Záhorí

Nepomohli nám ani dva góly Matúša Matisa v oslabení.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v zápase 40.kola TIPOS SHL na ľade HK Skalica 5:7 a utŕžili tak piatu porážku v rade. Dva góly dokonca vo vlastnom oslabení strelil Matúš Matis, po jednom pridali Matej Jacko, Dominik Šimčák a Boris Babeliak. Zverenci trénera Dušana Kobeľu sa najbližšie predstavia v piatok v Trnave, kde ich čaká priamy súboj o desiate miesto, ktoré je posledným miesto do predkola play-off.

Trebišovčania mali veľmi zlý vstup do zápasu a už po piatich minútach prehrávali po góloch Fungáča, Podolinského a Kotvana 0:3. Matúš Matis vo vlastnom oslabení znížil, Skalica ale v druhej tretine odpovedala gólmi Škápika so Šándorom. Gólová prestrelka pokračovala aj naďalej. V druhej tretina znižovali Jacko s Matisom, domáci však dokázali odpovedať Obdržálkom s Vybiralom a stále tak viedli rozdielom štyroch gólov (7:3). V záverečnej časti skorigovali Trebišovčania nepriaznivý stav Šimčák s Babeliakom.

HK Skalica - HK Steel Team Trebišov 7:5 (3:1, 4:2, 0:2)
Góly: 3. Fungáč (Polák, B. Kotvan), 3. Podolinský (Škápik, Búlik), 5. B. Kotvan (Drápal, Janáč), 22. Škápik (Šándor, Kuba), 25. Šándor (Kuba, Škápik), 36. Obdržálek (Škápik, Jurík) pres/2, 40. Vybíral (Obdržálek, Jurík)- 11. Matis oslab/1, 30. Jacko (Romanov, Khismatullin) pres/1, 35. Matis (I. Novák) oslab/1, 57. Šimčák (Kiss), 59. Babeliak (Valečko).
Vylúčení: 4:7. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:2. Rozhodovali: Synek, Mĺkvý - Bezák, Rehák. Divákov: 286.
HK: Bernát - Ventus, Sloboda, Škápik, Janík, Drápal, Polák, Sakmár - Obdržálek, Jurík, Vybiral - Šandor, Kuba, Šátek - Janáč, Fungáč, B. Kotvan - Podolinský, Búlik, Duban.
HK STEEL TEAM: Adamko (21. Spodniak) - Valečko, Škrek, Jacko, Štec, Bdžoch, R. Novák, Komloš - Babeliak, Fedor, Mais - I. Novák, Šimčák, Kiss - Romanov, R. Šechný, Nagy - Matas, Barna, Farkaš - Khismatullin.