HK 2016 Trebišov - 04.02.2021 18:47:56

Trebišov ulovil brankára s extraligovými skúsenosťami

Káder druholigového HK 2016 Trebišov začína naberať na kvalite. Vedenie klubu sa dohodlo s prvými hráčmi, ktorí by mali hájiť farby ambiciózneho druholigistu v sezóne 2020/21.

Káder druholigového HK 2016 Trebišov začína naberať na kvalite. Vedenie klubu sa dohodlo s prvými hráčmi, ktorí by mali hájiť farby ambiciózneho druholigistu v sezóne 2020/21.

Zdravé jadro ostalo

V prvom rade sa nové vedenie klubu chcelo dohodnúť s hráčmi, ktorí tu boli v minulej sezóne. V tej nasledujúcej dres HK 2016 opäť oblečú bratia Tomáš a Šimon Strížovci, no a kapitánom bude Dušan Kobeľa. „Dohodli sme sa aj s ďalšími hráčmi z minulej sezóny. Ide o brankárov Erika Pisia, Mateja Kudľáka a Mareka Jesenka, a hráčov Martina Dolgoša, Dávida Antala, Františka Bojkuna, Martina Schnellyho, Jaroslava Hanesa a Jána Šikoru,“ poznamenal pre náš portál tréner Richard Šechný.

V Trebišove bude opäť pôsobiť bratská dvojica Tomáš a Šimon Strížovci (foto facebook HK 2016)

Novou posilou brankár Tomáš Halász

Vedenie klubu chce ale vlani šiesty tím druhej ligy skupiny Východ posunúť vyššie a preto chce káder posilniť. Nový tréner Richard Šechný už oslovil viacero hráčov. Prvý z nich, s ktorým sa vedenie dohodlo na zmluve, je skúsený 30-ročný brankár Tomáš Halász. Odchovanec košického hokeja vlani chytal v najvyššej Tipsport lige za MAC Budapešť a okrem Košíc v minulosti pôsobil aj Bardejove, Vítkoviciach, Olomouci, Pardubiciach, Moste, Mladej Boleslave, či Znojme. Halász ešte pred troma týždňami bojoval o miesto v košickom HC v try-oute. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo podpísať brankára, ktorý chytal v nadnárodnej MOL lige, ako aj v najvyšších súťažiach na Slovensku a v Čechách. Tomáš má svoje kvality a v súťaži nám určite pomôže. V kontakte sme boli už dlhšie. Keď sa mu nepodarilo uspieť na try-oute, definitívne sme sa dohodli,“ poznamenal Richard Šechný, ktorý avizuje aj ďalšie vystuženie kádra. „Naďalej pracujeme na posilnení obrany a útoku. V ďalších dňoch zverejníme ďalšie mená, s ktorými sme sa dohodli.“