HK 2016 Trebišov - 31.08.2021 09:21:29

Trebišovčania na ľad od budúceho pondelka, v príprave aj proti Humennému

Hokejisti HK 2016 Trebišov majú zatiaľ v pláne odohrať päť prípravných stretnutí.

Už budúci pondelok šiesteho septembra by mali po prvýkrát vykorčuľovať na ľadovú plochu hokejisti HK 2016 Trebišov. Ambiciózny účastník druhej ligy Východ sa bude pripravovať opäť pod vedením trénera Richarda Šechného. Ten by mal mať na prvom tréningu k dispozícii viacerých hráčov, ktorých vedenie predstavilo v minulej sezóne, ktorá sa ani nezačala, no aj niektoré nové posily.

Trebišovčania už poznajú aj zoznam prípravných stretnutí. Zatiaľ ich majú naplánovaných päť. „Začíname v sobotu jedenásteho septembra, kedy nastúpime proti juniorom HK Mládež Michalovce. Následne nás čaká dvojzápas s Humenným, v stredu pätnásteho septembra u nich a o dva dni na to u nás. V stredu 22. septembra privítame Bardejov, no a o tri dni neskôr sa predstavíme na jeho ľade. Potom by už mala začať súťaž,“ poznamenal pre náš portál viceprezident klubu Radovan Petruňa. Mimochodom, na stredu 22. septembra má vedenie klubu pripravené pre divákov prekvapenie. O tom budú informovať v najbližších dňoch...

 

Čo sa týka kádra, mali by byť v ňom všetky opory z minulých sezón. Chýbať by nemal skúsený obranca Dušan Kobeľa, ani bratská dvojica Strížovcov, obranca Šimon a útočník Tomáš. Vedenie klubu už skôr predstavilo aj dohodu so skúseným brankárom Tomášom Halászom a útočníkom Igorom Halásom. Chýbať by nemali ani ďalší odchovanci Martin Dolgoš, Martin Marcinko, či Martin Schnelly, no a podľa našich informácii je na ceste do Trebišova aj skúsený útočník Vladimír Kubus, ktorý posledných osem rokov hral vo Francúzsku. Naopak, Richard Šechný sa zrejme bude musieť zaobísť bez služieb mladého Gabriela Vereša, po ktorom siahajú prvoligové Topoľčany. „Ďalších hráčov budeme predstavovať v týchto dňoch prostredníctvom stránky a nášho facebooku,“ uzavrel Petruňa.  

Zdroj: Noviny Zemplína