HK 2016 Trebišov - 14.11.2021 17:26:28

Víťazstvo v šlágri odštartoval Šechný junior

Hokejisti HK STEEL TEAM Trebišov dosiahli šieste víťazstvo v rade.

Hokejisti HK STEEL TEAM Trebišov uspeli aj vo svojom šiestom ligovom zápase. V šlágri siedmeho kola druhej ligy Východ zvíťazili v priamom súboji o prvé miesto na ľade Kežmarku hladko 4:1 a opäť sa tak dostali na líderskú pozíciu.

Trebišovčania mali zápas v rukách prakticky od začiatku. V prvej tretine sa gólovo presadil syn trénera Richarda Šechného, taktiež Richard. Na začiatku druhej časti síce vyrovnal Pavlov, Matis s Kobeľom ale presilovkovými gólmi opäť dostali hostí na koňa a ich víťazstvo prikrášlil päť minút pred koncom Tomáš Stríž. „K zápasu o prvé miesto sme pristúpili veľmi zodpovedne. Každý z hráčov hral na doraz a plnil tie pokyny, ktoré sme si povedali. Aj preto sme mali celý zápas pod kontrolou a podľa mňa sme určite mali navrch,“ rozhovoril sa tréner HK STEEL TEAM Richard Šechný. Ambiciózny druholigista sa tak opäť vyšvihol na čelo tabuľky. V šiestich dueloch zvíťazil štyrikrát v riadnom hracom čase a dvakrát po predĺžení. Ako jediný tím súťaže zatiaľ neprehral. „Musíme s tým byť spokojní,“ zasmial sa Šechný a hneď na to dodáva. „Myslím, že sa uberáme tým smerom, ktorý sme si stanovili pred sezónou. Všetko klape tak ako má, čoho dôkazom sú naše výsledky. Teší ma, že graduje aj náš výkon, pretože teraz v Kežmarku sme zahrali asi najlepšie v sezóne. Ideme za stanoveným cieľom, ktorým je vyhrať našu východnú skupinu a ísť tak do nadstavby z čo najlepšej pozície. Šesť víťazstiev ma určite teší. Škoda toho zápasu v Brezne, kde sme mohli vyhrať za tri body, nakoniec sme ale vyhrali len za dva.“ Do druhej polovice základnej časti pôjdu Trebišovčania s jasnými ambíciami. „Udržať prvé miesto,“ smelo podotýka tréner HK STEEL TEAM.

Okrem víťazstva v šlágri Šechného potešil aj víťazný debut jeho syna, taktiež Richarda. Osemnásťročný urastený útočník okorenil dobrý výkon aj gólom, prvým seniorským. „Samozrejme, že ma to teší. Dôležité je, že prišiel a pomohol mužstvu, tak ako celý štvrtý útok hral dobre,“ poznamenal k prvému zápasu svojho syna Šechný, ktorý teraz ešte nevie, či jeho služby využije aj v ďalších zápasoch. „Rád by som, ale jeho prioritou je juniorka v Nitre. Uvidíme teda, či mu to povinnosti dovolia. Možno ho využijeme počas decembrových zápasov, keďže juniorská extraliga končí kvôli majstrovstvám sveta do dvadsať rokov skôr,“ dodáva na záver Richard Šechný.

Zdroj: Noviny Zemplína