HK 2016 Trebišov - 01.04.2022 19:27:56

Sobotňajší zápas uvidí aj Miroslav Šatan

Finálového súboja druhej ligy sa v Trebišove zúčastní aj prezident SZĽH Miroslav Šatan.

V Trebišove sa cez víkend udeje hokejový sviatok. Na programe je totiž začiatok finálovej série druhej ligy a tá bude pre HK Steel Team historická. Prvýkrát sa totiž prebil trebišovský hokej až do finále play-off (doterajšie dve víťazstvá v druhej lige si vybojovali cez dlhodobú súťaž). Prvý finálový duel si naživo pozrie aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

Pred zápasom aktív klubov

Bývalý kapitán slovenskej reprezentácie a držiteľ všetkých štyroch cenných kovov z majstrovstiev sveta sa v Trebišove zúčastní na aktíve klubov druhej hokejovej ligy a takisto aj na sobotňajšom prvom zápase finále, kde by mal hodiť slávnostné buly. „Svoju účasť nám prisľúbilo dvanásť klubov. Jednať sa bude hlavne o budúcnosti ligy ako takej. Takisto sa musíme dotknúť situácie klubov s energiami na zimných štadiónoch, keďže ako vieme, energie idú v poslednom čase hore. Pripravený je aj marketingový návrh ďalšieho fungovania ligy,“ povedal viceprezident HK Steel Team Trebišov Radovan Petruňa.

Na majstra už čaká Brezno

Trebišovčania si svojimi tohtosezónnymi výsledkami vynútili to, že finálovú sériu s Rimavskou Sobotou, ktorú v základnej časti dvakrát zdolali, začínajú na vlastnom ľade. Séria hraná na tri víťazné zápasy štartuje prvým v sobotu od 18.00 hod. a v rovnakom čase sa začne aj v nedeľu. Následne sa presunie do Rimavskej Soboty, kde sa budúcu sobotu odohrá jej tretí a v nedeľu prípadný štvrtý diel. Keby sa o víťazovi druhej ligy nerozhodlo, na programe by bol v stredu trinásteho apríla opäť na Zemplíne piaty duel. Víťaz finálovej série získa titul v druhej lige a takisto aj možnosť vyzvať v baráži najslabšieho účastníka prvej ligy HK Brezno. Barážová séria by mala odštartovať v piatok pätnásteho apríla na ľade víťaza druhej ligy.

Zdroj: Noviny Zemplína