HK 2016 Trebišov - 03.04.2022 10:19:55

Fantastické predstavenie prinieslo Trebišovu prvé víťazstvo

Hokejisti HK Steel Team vedú vo finálovej sérii 1:0.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvládli prvý finálový zápas druhej ligy, keď na svojom ľade po mimoriadnom dramatickom priebehu zdolali Rimavskú Sobotu 4:3. Trebišovčania v zápase viedli 2:0, aj 3:2, hosťom sa ale zakaždým podarilo vyrovnať. Duel, ktorý sa hral vďaka obom diváckym táborom vo fantastickej atmosfére, rozhodol 137 sekúnd pred koncom Tomáš Valečko.

Tak ako sa čakalo, Trebišovčania sa museli na víťazstvo poriadne nadrieť. Duel, ktorý odštartoval slávnostným buly prezident SZĽH Miroslav Šatana a primátor mesta Marek Čižmár, sa najskôr vyvíjal v ich prospech. Po góloch Richarda Šechného mladšieho a Tomáša Slováka vyhrali prvú tretinu 2:0, hosťom sa ale behom niekoľko desiatok sekúnd podarilo v druhej časti vyrovnať. Tomáš Slovák sa svojim druhým gólom snažil misky váh opäť preklopiť na trebišovskú stranu, Jakubík však v presilovke vyrovnal. O všetko rozhodol tri minúty pred koncom krásnou strelou Tomáš Valečko, ktorý tak preklopil prvý duel na stranu „oceliarov“. „My sme ani nič ľahké nečakali,“ rozhovoril sa tréner HK Steel Team Richard Šechný. „Prvú tretinu sme mali výbornú. Viedli sme 2:0 a boli sme dobre nakročení k víťazstvu. V tej druhej sme ale prestali korčuľovať. Týka sa to hlavne útočníkov. Súper vycítil šancu, behom dvoch minút vyrovnal a začínalo sa odznova. Hostia dokázali odpovedať aj na náš tretí gól, nakoniec sa nám ale podarilo pred touto výbornou atmosférou vyhrať,“ pokračuje Šechný.

 

„Každý z prvých zápasov sérii bol pre nás mimoriadne ťažký. Taký bol štvrťfinálový s Detvou, ako aj semifinálový s Kežmarkom. Vedeli sme, že nás nič ľahké nečaká ani teraz. Súper hrýzol aj za nepriaznivého stavu a ukázal, že sem neprišiel predať kožu lacno. Prvé víťazstvo je naše, v nedeľu si pôjdeme po druhé,“ nadviazal na Šechného slová strelec víťazného gólu Tomáš Valečko. „Za stavu 2:0 sme si asi mysleli, že sa zlomia sami. Súper ale ukázal svoju kvalitu, že sa len tak ľahko nezlomí a na výhru sme sa museli natrápiť,“ pokračuje v hodnotení sobotňajšieho zápasu Tomáš Valečko. Finálová séria pokračuje druhým zápasom už v nedeľu. Trebišovčania vedia, že ich nič ľahké nečaká ani v zápase, ktorý sa opäť začne od 18.00 hod. „Očakávam rovnako dramatický zápas. Myslím, že ten sobotňajší bol kvalitný a dôstojným vyvrcholením celej súťaže. Také budú aj ďalšie. Vážime si, že na zápas prišlo veľa divákov a všetci veríme, že nás prídu podporiť aj v nedeľu. Veríme, že aj s ich podporou to zvládneme aj v nedeľu a budeme vyhrávať 2:0 na zápasy,“ dodáva tréner HK Steel Team Richard Šechný.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)