HK 2016 Trebišov - 06.04.2022 20:03:15

Po Michalovciach chce gólmi dostať do baráže aj Trebišov

Igor Halás je najlepším strelcom play-off druhej ligy.

Keď sa zo začiatku pôsobenia v HK Steel Team Trebišov útočníkovi Igorovi Halásovi nedarilo podľa predstáv, funkcionári klubu umne nelámali nad týmto vychýreným kanonierom palicu. Ich trpezlivosť sa nakoniec vyplatila, keďže Halás im spláca dôveru v najlepší čas, v play-off. Vo vyraďovacej časti je s dvanástimi presnými zásahmi najlepším strelcom. Naposledy gólovo explodoval v nedeľu v druhom zápase finálovej série proti Rimavskej Sobote, ktorú pri výhre 7:1 zostrelil štyrmi presnými zásahmi a so sedemnástimi gólmi je už najlepším strelcom tímu z juhu Zemplína.

Dvadsaťdeväťročný odchovanec košického hokeja tak nadväzuje trebárs aj na michalovské časy. Dukle Ingema pomohol v sezóne 2017/18 v play-off a v následnej baráži o extraligu v dvadsiatich dueloch dvanástimi gólmi. „Prvoligový titul už mám, teraz chcem ten v druhej lige,“ smeje sa obávaný kanonier, ktorý si ani nepamätá, kedy naposledy strelil v zápase štyri góly. „Asi to bolo ešte v Kazachstane v sezóne 2016/17. Doteraz sa mi až takto nedarilo. Najviac som dal dva góly a určite som rád za to, že sa mi v takomto zápase takto zadarilo. Nie je to ale len moja zásluha. Moje meno síce svieti na konci ako strelec gólu, je to ale zásluha celej päťky. Našli sme sa, rozumieme si a ja verím, že nám to takto pôjde ďalej,“ pokračuje bývalý hráč Michaloviec, Bardejova, Spišskej Novej Vsi, Prešova, Detvy, či kazašského Ertisu Pavlodar a francúzskych Caen s Dunkerque.

Finálová séria druhej ligy priniesla v Trebišove cez víkend parádne hokejové predstavenie s víťazným vyvrcholením domáceho HK Steel Team. Ten v sobotu vyhral 4:3, v nedeľu 7:1 a v sérii tak vedie 2:0 na zápasy. K titulu v druhej lige mu chýba už iba jedno víťazstvo. „Boli to veľmi ťažké zápasy. Typické play-offové. Je to už ale finále. Stretli sa zaslúžene dve najlepšie družstvá ligy, a tak to má byť. Vedeli sme, že to nebude jednoduché. Snažili sme sa divákov potešiť, čo sa nám nakoniec aj podarilo. V sobotu to bolo pol zápasu pod naším vedením. Chvíľkové poľavenie ale súper využil na vyrovnanie a už sme sa trápili až do konca. Vedeli sme ale, že v nedeľu to môže byť aj ľahšie. Dobre sme sa na tento zápas pripravili a už sme drámu nepripustili. Škoda záveru, ktorý bol vybičovaný z oboch strán. Už to nebolo o hokeji. Asi nás chcel súper rozhodiť, no nakoniec sme to zvládli,“ vrátil sa Igor Halás ešte k víkendovým zápasom v Trebišove.

Finálová séria sa teraz cez víkend sťahuje do Rimavskej Soboty, kde sa v sobotu odohrá tretí série. V prípade výhry Zemplínčanov aj posledný. „Určite sme ich ešte nezlomili,“ zdvíha varovný prst útočník Trebišovčanov. „Rimavská Sobota má skúsené družstvo, ktoré hralo už viac takýchto sérii a určite nás tam nič ľahké nečaká. Ja osobne čakám tuhý boj o každý jeden puk,“ pokračuje Igor Halás. Ten vyzdvihol v závere aj trebišovského fanúšika. Na finálové zápasy si našlo cestu cez tritisíc divákov a to je niečo, čo Trebišov už dlho nezažil. „Po dlhej dobe tento štadión doslova ožíva. Ja si pamätám atmosféru zo zápasov prvej ligy a bola fantastická. Teraz mi to pripomenulo. Divákov sme cítili, boli výborní. Vedenie klubu v tomto smere urobili veľa dobrej roboty. Či už sú to pozvánky na zápasy, svetelná šou, alebo aj ďalšie atribúty, ktoré ťahajú divákov na štadión. Všetko zatiaľ vychádza tak ako má a ja verím, že divák bude chodiť a takto povzbudzovať aj v ďalších zápasoch.“

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)