HK 2016 Trebišov - 07.03.2024 20:37:30

V druhom zápse v Žiari tesná prehra

Séria sa k nám sťahuje za stavu 0:2.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v druhom zápase kvalifikácie play-off na ľade HK MŠK Indián Žiar nad Hronom 2:4 a v sérii tak prehrávajú 0:2 na zápasy. Na bod im nestačili ani góly Matúša Matisa s Gadelom Khismatullinom. Po dvoch dueloch na strednom Slovensku sa séria teraz sťahuje na Zemplín, kde sa v sobotu od 18.00 hod. odohrá jej tretí duel a v nedeľu v rovnakom čase prípadný štvrtý. Keby sa nerozhodlo ani v nedeľu o treťom víťazstve Žiaru, séria sa v utorok vráti na jeho ľad.

Po stredajšom prvom zápase, v ktorom hráči Žiaru naložili Trebišovčanom, čo sa do nich zmestilo, mal ten štvrtkový iný priebeh. Hostia už nastúpili konsolidovanejší, no doplatili na časté vylúčenia. Hneď v úvode síce „oceliari“ prežili vylúčenie Romanova, ďalšiu presilovku pri vylúčení Matisa už ale neustáli, keď Kobolka otvoril skóre. V závere prvej tretiny zvýšil na 2:0 Jakub Tatár, hostia sa ale nevzdávali. V úvode druhej časti totiž v presilovke Matúš Matis znížil na 1:2. V 29. minúte už ale bolo opäť o dva góly keď Kobolka potrestal aj ďalšie vylúčenie Trebišovčanov. V 34.minúte znížil Khismatullin, hosťom to ale na bod v predkole nestačilo. V poslednej minúte poistil víťazstvo domácich Viktor Fekiač, a tak sa séria do Trebišova sťahuje za stavu 2:0 pre „indiánov“.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - HK Steel Team Trebišov 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Stav série: 2:0.
Góly: 10. Kobolka (Nazarov, Kuboš) pres/1, Tatar (Halama, Rajčan), 29. Kobolka (Kuboš, Lunter) pres/1, 60. V. Fekiač (Gašpar, Pač) - 23. Matis (I. Novák, Babeliak) pres/1, 34. Khismatullin.
Vylúčení: 7:2. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec, Krajčík - Hajnik, Hanko. Divákov: 486.
HK MŠK INDIAN: Petrík - Rais, Kobolka, Kuboš, Šeliga, Pač, Čulík, Jamrich, Kremnický - Šramaty, V. Fekiač, Gašpar - Suľovský, Nazarov, Lunter - Rajčan, Halama, Tatár - Mišiak, Brumerčík, Gábor.
HK STEEL TEAM: Jurčák - Valečko, Farkaš, Jacko, Štec, Bdžoch, Béreš, Z. Novák, Komorovský - Babeliak, Šimčák, Matis - S. Nagy, Romanov, Khismatullin - Komloš, R. Šechný ml., I. Novák - Kiss, Barna, Matas.