HK 2016 Trebišov

Štadión

ZIMNÝ ŠTADIÓN

Zimný štadión v meste Trebišov bol dokončený v roku 1994. Práve vtedy bol kompletne zastrešený a slúži nielen hokejistom, ale trebárs aj krasokurčuliarom. V rámci otvorenia  sa uskutočnilo priateľské hokejové stretnutie HC VSŽ Košice- HC MEZ  VTJ Michalovce.  Čerešničkou na torte bolo prípravné medzištátne stretnutie žien Slovensko- Rusko.

V Trebišove sa tiež odohralo extraligové stretnutie Prešov-Košice, nakoľko Prešov mal uzatvorený štadión. V roku 1997 sa tu odohral zápas hviezd slovenskej extraligy. Exhibičná akcia medzi Východom a Západom sa na trebišovskom ľade uskutočnila v dňoch 21. a 22. februára 1997. Najprv boli diváci svedkami súťaží zručností, na druhý deň prišiel na rad samotný zápas. Za Východ nastúpili takí hráči ako Igor Liba, Vlastimil Plavucha, Daniel Babka či Jaromír Dragan, proti nim stáli napríklad Vladimír Vlk, Branislav Jánoš, Igor Murín či súčasný tréner seniorskej reprezentácie Zdeno Cíger. V Trebišove vtedy nastúpili aj vychádzajúce hviezdy Marián Hossa, Michal Handzuš a Jiří Bicek, ktorí to neskôr dotiahli až do najlepšej ligy sveta NHL. Duel napokon skončil víťazstvom „domáceho“ Východu 2:1 po samostatných nájazdoch.

Mesto Trebišov ukončilo plánovanú a z dôvodu veľkých energetických strát nevyhnutnú rekonštrukciu osvetlenia zimného štadióna v roku 2020. Pôvodné svietidlá osvecovali interiér zimného štadióna takmer 30 rokov. Investícia mesta, ktorá začala ešte pred začiatkom obmedzení súvisiacich so šírením koronavírusu, prinesie ročnú úsporu na elektrickej energii vyše 14.000 EUR a ďalších 4.000 EUR na údržbe a svetelných zdrojoch, čo znamená jej návratnosť už po viac ako 4 rokoch. Nové LED svietidlá v počte 88 ks a s výkonom 250 Wattov sú regulované  integrovanými prevodníkmi DALI. Výhodou modernizácie tohto športovo-spoločenského stánku je možnosť regulácie osvetlenia a jeho intenzity zvlášť pri tréningoch, verejnom korčuľovaní, pri súťažných zápasoch, príp. len na časť plochy a takisto bude možné vytvárať na ľadovej ploche rôzne efekty, akými sú svetelná vlna, gól, efekt na vyhodnotenie zápasu. Spotreba elektrickej energie, v prípade regulácie svietidiel, klesne oproti minulosti o viac ako 60% a zároveň sa výrazne zlepší osvetlenie hracej plochy. Svetelné zóny sú zároveň navrhnuté tak, aby pri každej scéne – či už je to liga, tréning, či verejnosť, bola dodržaná rovnomernosť osvetlenia hracej plochy bez vytvárania tieňov.

Adresa Varichovská 2424 Trebišov
Správca mesto Trebišov
Rok založenia 1994
Kapacita 4500 divákov