HK 2016 Trebišov - 10.10.2024 10:17:51

Smolná prehra nás zosunula na posledné miesto

Góly Jakuba Kylnára a Lukáša Vartovníka na body nestačili.

Hokejistom HK Steel Team Trebišov sa nepodarilo vyhrať za tri body ani na ôsmy pokus. V stretnutí siedmeho kola TIPOS SHL prehrali doma s HK Detva 2:3 a klesli tak na posledné dvanáste miesto. Jakubom Kylnárom a Lukášom Vartovníkom sa nám podarilo v zápase dvakrát vyrovnať, na rozhodujúci gól v dlhočiznej päťminútovej presilovke sme už nedokázali odpovedať. Najbližšie sa naše mužstvo predstaví v piatok o 18.00 hod. v zemplínskom derby v Humennom.

„hokejka CCM“

V súboji o tom, kto bude po siedmom kole uzatvárať tabuľku sa hral vyrovnaný hokej. V prvej tretine diváci dlho museli čakať na gólovú šancu. Hosťom sa nepodarilo využiť vylúčenia Hajnika, no v osemnástej minúte pr hre štyroch proti štyrom otvoril skóre Mário Jamrich. Domácim sa podarilo vyrovnať v úvode druhej tretiny Jakubom Kylnárom. V 36.minúte išli hostia opäť do vedenia. V presilovke presne mieril Marek Hudec. V závere druhej časti ale domáci dostali šancu presilovky o dvoch hráčov, ktorú využil Lukáš Vartovník. V tretej tretine pokračovali hokejové šachy. Ani jeden tím nechcel urobiť chybu. Tá nakoniec prišla na domácej strane. Marko Komloš bol vylúčení na päť minút a v dlhočíznej presilovke minútu pred koncom Jakub Čunderlík rozhodol o cenných troch bodoch pre Detvu.

Výsledky 7. kola
HK Steel Team Trebišov - HK Detva 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 23. Kylnar (Romanov, S. Nagy), 40. Vartovník (Babeliak, Cibák) pres/2 – 18. Jamrich (Danko, Zorvan), 36. Hudec (Petran) pres/1, 59. Čunderlík (Zorvan) pres/1.
Vylúčení: 8:7, navyše Komloš (Trebišov) 5+DKZ za vrazenie na mantinel. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Tornay, Kalina – Janiga, Kovalčík. Divákov: 430.
HK STEEL TEAM: Jurčák – Jasečko, Cibák, Valečko, Štec, Soveľ, Marcinko, Komorovský – Hajnik, Gabriel, Babeliak – Chismatullin, Romanov, S. Nagy – Kylnar, Vartovník, Matis – Komloš, Barna, Kraut – Fedor.
HK: Gajan – Dosek, Kaštánek, Petran, Myšiak, Danko, Bakala, Račko – Zorvan, Jamrich, Čunderlík – Kalousek, T. Klíma, Paulíny – Kalamár, Hudec, Melicher – Malček, Barcík.